به روز شده: 7 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 55299
زمان انتشار: سه شنبه 15 فروردین 1396 - 10:42:54

زندان و شلاق برای برگزارکنندگان مراسم حسینی در عربستان

زندان و شلاق برای برگزارکنندگان مراسم حسینی در عربستان
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - دادگاه عربستان تعدادی از شهروندان این کشور را به خاطر برگزاری مراسم حسینی به زندان و شلاق محکوم کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی "نبأ"، دادگاه کیفری در شهر احساء روز یکشنبه این هفته چندین نفر را به خاطر برگزاری شعائر دینی خود به زندان و شلاق محکوم کرد.

به گفته منابع حقوقی، این احکام علیه شهروندان احساء صادر شد زیرا آنها مراسم حسینی را در ماه محرم سال گذشته در مزارع یا خانه هایشان برگزار کرده اند. بر این اساس، دادگاه یکی از آنها را به 50 روز حبس تعزیزی و شلاق محکوم کرد.

برپایه این گزارش، این اولین حکم در نوع خود نیست زیرا هیئت موسوم به امر به معروف عربستان در سال 1998 میلادی احمد الملبلب موذن یکی از مساجد روستاهای الجفر در احساء را در اعتراض به شیوه اذان گفتن وی بازداشت و به محل نامعلومی برد و سپس از خانواده اش خواست تا جسد را تحویل بگیرند.

در واکنش به این احکام، طه الحاجی حقوقدان و وکیل گفت: حکم دادگاه نقض آشکار حقوق شخصی شهروندان است و علاوه بر این، علیه آنها حکم مجازات بدنی صادر شده است.

وی تاکید کرد: این حکم مغایر با شریعت و قوانین و حقوق بشر است و نشان می دهد که همزیستی و گفت وگو در عربستان، شعاری تبلیغاتی بیش نیست.

علی آل غراش فعال و روزنامه نگار نیز گفت: صدور حکم زندان و شلاق به خاطر فقط انجام شعائر دینی یک حکم ظالمانه است و بیانگر میزان بالای ظلم و ستم و نبود حاکمیت قانون در عربستان می باشد.

وی گفت: آنطوری که برای شهید موذن المبلب روی داد، اصرار حکومت از طریق ممانعت، بازداشت، شلاق و زندان بر تفکری که اقشار ملی را مشرک و کافر می داند، بسیار خطرناک است و امنیت اجتماعی میهن و منطقه را تهدید می کند.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 55299
زمان انتشار: سه شنبه 15 فروردین 1396 - 10:42:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین