به روز شده: 8 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 55934
زمان انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 11:44:00

سازمان اروپایی - عربستانی حقوق بشر محاصره منطقه العوامیه را محکوم کرد

حقوق بشر  > جهان  - سازمان اروپایی- عربستانی حقوق بشر اقدام دولت عربستان به انجام عملیات نظامی در العوامیه و ترساندن دهها هزار تن از غیرنظامیان و انهدام محله تاریخی المسوره را محکوم و خلاف قوانین سازمان ملل دانست.

به گزارش پایگاه خبری اللؤلؤة، این سازمان روز گذشته دوشنبه افزود: حمله کنونی در پی حمله های گذشته صورت گرفته است وعربستان اصطلاح مبارزه با تروریسم را به نحوی که مخالف اصول اساسی حقوق بشر است برای سرپوش گذاشتن بر موارد نقض حقوق بشر در حق افراد تحت تعقیب وغیر نظامیان به کار می برد.
علی الدبیسی رئیس سازمان اروپایی - عربستانی حقوق بشر گفت: اقدام عربستان به ترساندن 30 هزار تن اهالی العوامیه به بهانه مبارزه با تروریسم هیچگونه توجیهی در قوانین عادلانه و بشر دوستانه ندارد.
علی الغراش نویسنده عربستانی گفت: العوامیه نیاز به اراده گفت وگو به دور از زبان گلوله، خشونت، قتل ونابودی دارد.
فواد ابراهیم محقق سیاسی ونویسنده امورعربستانی گفت : رژیم آل سعود به نیت ارتکاب جنایت بزرگتر اقدام به جدایی کامل شهر العوامیه از دیگر شهرک ها کرده است و باید صدای اهالی مظلوم آن به جهان برسد.
ابراهیم با طرح سوالی پرسید کدام دین حمله به شهر دارای جمعیت 30 هزار نفره را به بهانه تعقیب افراد و شلیک گلوله و انفجار بمب در داخل شهر را مجاز دانسته است؟
امروز هفتمین روز محاصره منطقه العوامیه در استان القطیف شرق عربستان از سوی نیروهای امنیتی این کشور است و مردم از ترس اصابت گلوله نظامیان عربستانی به آنها در خانه ها مانده اند.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 55934
زمان انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 11:44:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی