به روز شده: 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 55939
زمان انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 12:43:08

بازداشت ۸۵ کارمند دولتی در ترکیه

حقوق بشر  > جهان  - دادستان‌های ترکیه دستور بازداشت ۸۵ کارمند وزارتخانه‌های آموزش و انرژی را در ادامه تحقیقات مربوط به کودتای نظامی سال گذشته صادر کردند.

به گزارش تسنیم، شبکه سی ان ان ترکیه امروز سه شنبه اعلام کرد که دادستان ها دستور بازداشت 85 کارمند در وزارتخانه های آموزش و انرژی را صادر کرده اند که این دستور در ادامه تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام جولای گذشته بوده است.

هنوز جزییات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است. حدود 50 هزار نفر از آغاز تحقیقات مربوط به کودتای سال گذشته در ترکیه به طور رسمی دستگیر شده اند.

رجب طیب اردوغان رئیس حمهور ترکیه در سفر خود به واشنگتن به دنبال استرداد فتح الله گولن است که از سوی آنکارا بارها به دست داشتن در این کودتا متهم شده است. گولن نیز بارها این اتهامات را رد کرده است.

وزیر دادگستری ترکیه شواهد و اسناد جدیدی را به مقام های آمریکایی ارائه کرده است و بر اساس آن خواستار استرداد فتح الله گولن شده است.

بعید به نظر می رسد ترامپ در دیدار با اردوغان از بازداشت های گسترده و محدودیت های اعمال شده علیه آزادی بیان در ترکیه پس از کودتای سال گذشته انتقاد کند. ماه گذشته ترامپ پیروزی اردوغان در همه پرسی اصلاح قانون اساسی را تبریک گفت که این اقدام با انتقاد متحدان آمریکا روبرو شده است.

کلید واژه: ترکیه - کودتا
کد مطلب: 55939
زمان انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 12:43:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
یادداشت
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی
پازل تحولات منطقه
پازل تحولات منطقه
حسین کنعانی مقدم