به روز شده: 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 55941
زمان انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 15:40:33

فعال حقوق بشری بحرین: دموکراسی در ایران مشارکت مردم در تحقق ارزش‌های اسلام است

فعال حقوق بشری بحرین: دموکراسی در ایران مشارکت مردم در تحقق ارزش‌های اسلام است
بیداری اسلامی  - «علی الفایز» بر این باور است انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر زیادی بر منطقه و جهان دارد و مولفه‌هایی همچون توانمندی سیاسی، همسویی با اسلام، بصیرت و شجاعت لازمه تاثیرگذاری رئیس جمهور ایران بر رویدادهای جاری منطقه است.

به گزارش تسنیم، «علی الفایز» فعال حقوقی بشری بحرین دموکراسی را یکی از ارکان مهم در حفظ اقتدار ایران در برابر کشورهای دیگر و تاثیرگذاری بر تحولات جاری منطقه و جهان  دانست.

وی در همین راستا و درباره وجود دموکراسی در ایران و همچنین بحرین بیان داشت: رژیم آل خلیفه ساخته انگلیس و مورد حمایت آمریکا است و حکومت آل خلیفه از 46 سال قبل تاکنون در دست یک نفر قرار دارد. واشنگتن و لندن دموکراسی و حقوق بشر را به سخره گرفته اند. از سوی دیگر ایران از حدود 38 سال قبل تاکنون هدف دشمنی آمریکا و انگلیس قرار گرفته ولی مردم ایران رؤسای جمهور خود را به صورت مستقیم انتخاب کرده اند.

علی الفایز در رابطه با امکان تعیین سرنوشت مردم ایران به دست خودشان و از طریق رأی دادن به نامزدهای ریاست جمهوری هم اظهار داشت: مردم ایران از طریق انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و شوراهای شهر در تصمیم گیری های کشور شرکت می کنند و معتقدند که اراده و خواست آن ها به مقدار زیادی در مسائل داخلی و غیره مورد احترام و تعیین کننده است. همین امر نیز موجب شده که نظام و دولت ایران باثبات باشند و علیرغم تحریم ظالمانه علیه این کشور، جوانان ایرانی به سمت خلاقیت و ابتکار و اقتصاد ایران هم به سوی توسعه حرکت کند.

وی در ادامه به مقایسه دموکراسی در ایران و رژیم های مرتجع عربی مانند عربستان و بحرین پرداخت و گفت: دموکراسی در ایران در حقیقت مشارکت مردم در تحقق ارزش ها و اصول عالی اسلام از جمله کرامت، عزت انسانی و عدالت اجتماعی است و از این طریق زمینه برای دولت عدل مهدوی ایجاد می گردد اما دموکراسی غربی فاقد ارزش ها و روح انسانی است و زمانی که با منافع سرمایه داری مواجه می شود، به صورت مکارانه مورد توافق قرار می گیرد و فقط اسمش دموکراسی است.

فعال حقوق بشری بحرین افزود: دموکراسی در رژیم سعودی و آل خلیفه هم مانند غربی ها است و منافع را مقدم  بر همه چیز می داند. بر همین اساس نیز دموکراسی غرب، این دو رژیم (سعودی و آل خلیفه) را به عنوان دو نمونه استبداد، دیکتاتوری و نقض کننده حقوق بشر ایجاد کرد و به علت اینکه دموکراسی غربی فاسد است، طغیان و عدم پایبندی این دو رژیم به قانون را مورد حمایت خود قرار داد.

وی در رابطه با تاثیر انتخاب رئیس جمهور در ایران بر تحولات منطقه و حمایت تهران از ملت های مظلوم نیز عنوان کرد: بلاشک انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر زیادی بر منطقه و جهان دارد و رئیس جمهور ایران در صورت توانمندی سیاسی، انسجام با ارزش ها و مبانی اسلام، بابصیرت نسبت به عیوب دموکراسی فاسد غرب و شجاع بودن در دفاع از مستضعفین در برابر تکفیری ها، تروریسم، استبداد و صهیونیسم قادر خواهد بود منفعت بیشتری به امت اسلامی برساند و این اقتدار به صورت مثبت بر روی امنیت، اقتصاد، فرهنگ و حضور کارآمد ایران در عرصه سیاسی جهان منعکس خواهد شد.

کد مطلب: 55941
زمان انتشار: سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 15:40:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

یادداشت
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین
جهنم حقوق بشر !
جهنم حقوق بشر !
اصغر زارعی
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی