به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 55948
زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 10:59:10

سازمان ملل: بازداشت های گسترده در اسرائیل نقض حقوق بشر است

حقوق بشر  > جهان  - مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی اسرائیل را به پایبندی به قوانین و استانداردهای بین‌المللی شرایط بازداشت فراخواند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مایکل لینک، مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در اراضی اشغالی گفت: بیش از ۱۰۰۰ اسیر فلسطینی به مدت یک ماه است در اعتراض به شرایط بد زندان‌های اسرائیلی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. حدود ۶۰۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند که این موضوع مغایر با قوانین بین‌المللی حقوق بشر است.

وی در ادامه نسبت به وضعیت اسیران فلسطینی که در زندان‌های انفرادی به سر می‌برند و اجازه وکیل گرفتن ندارند و از بسیاری از حقوق خود به دلیل مشارکت‌شان در اعتصاب غذا محروم شده‌اند، اعتراض کرد.

این مسئول سازمان ملل بر ضرورت ارائه خدمات "بهداشتی بهتر" به اسیران فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیلی و خاتمه دادن به بازداشت‌های اداری، مستبدانه و صدور مجوز دیدار اسیران با خانواده‌هایشان تاکید کرد.

وی اخبار رسیده به دست سازمان ملل درباره اسیران فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیلی را نگران کننده خواند.

از ۱۷ آوریل گذشته حدود ۱۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی به رهبری مروان برغوثی، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح دست به اعتصاب غذا زده‌اند. وی از سال ۲۰۰۲ میلادی در زندان به سر می‌برد و پنج بار به حبس ابد محکوم شده است.

کد مطلب: 55948
زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 10:59:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
یادداشت
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی
پازل تحولات منطقه
پازل تحولات منطقه
حسین کنعانی مقدم