به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 55952
زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 14:14:10

حجاب کامل چهره در اماکن عمومی اتریش ممنوع شد

زنان  - پارلمان اتریش طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن حجاب کامل چهره در اماکن عمومی این کشور ممنوع اعلام شده و فردی که از این نوع حجاب استفاده کند باید جریمه پرداخت کند.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، دولت اتریش یک بسته ادغام را تصویب کرده است که بر اساس آن در آِینده حجاب کامل چهره در این کشور ممنوع اعلام شده و به کار بردن چنین پوششی در اماکن عمومی مجازات دارد.  

شب گذشته پارلمان اتریش این طرح دولت را تصویب کرد. این بخشی از یک بسته یکپارچه سازی و ادغام در اتریش است که همچنین توزیع قرآن در این کشور را ممنوع می کند.

ائتلاف حاکم در اتریش با وجود تنش‌ها و اختلافات شدید و انتخابات زودهنگامی که قرار است در ماه اکتبر در این کشور برگزار شود مشترکا درباره این طرح ادغام که از ماه مارس مورد مذاکره قرار گرفته است توافق کردند.

بر این اساس علاوه بر لباس هایی که تمام بدن را می پوشاند همچنین حجاب کامل چهره در اماکن عمومی در این کشور ممنوع شده است. از ماه اکتبر تا حدود 150 یورو برای استفاده از چنین پوششی جریمه در نظر گرفته می شود. این که چه تعداد زنان در اتریش تحت تاثیر این قانون آسیب می بینند مشخص نیست.

تصویب چنین طرحی در اتریش با اعتراض شدید اپوزیسیون مواجه شده است.

کد مطلب: 55952
زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 14:14:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب