به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 55953
زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 17:38:05

اروپا لهستان و مجارستان را تهدید کرد

حقوق بشر  > جهان  - اتحادیه اروپا، سه‌شنبه اعلام کرد مجارستان و لهستان تا ماه ژوئن مهلت دارند پناه‌جویان را از یونان و ایتالیا پذیرش کنند.

به گزارش تسنیم، اتحادیه اروپا مجارستان و لهستان را تهدید کرده است در صورتی که سهمیه‌شان را در پذیرش پناه‌جویان، نپذیرند، این دو کشور را تحریم می‌کند.

اتحادیه اروپا، سه‌شنبه اعلام کرد مجارستان و لهستان تا ماه ژوئن (خرداد/ تیر) مهلت دارند پناه‌جویان را از یونان و ایتالیا پذیرش کنند.

دیمیتریس اَوراموپولوس، کمیسر امور مهاجرت در اتحادیه اروپا گفته است: «از لهستان و مجارستان که حتی یک نفر (پناه‌جو) را هم نپذیرفته‌اند، می‌خواهم این کار را همین الآن انجام دهند.»

این مقام اتحادیه اروپا افزود اگر این دو کشور تا گزارش بعدی کمیسیون در ماه ژوئن، سهمیه خود را نپذیرند، کمیسیون بی‌تردید طبق مقررات با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

به دنبال بالا گرفتن ناآرامی‌ها در خاورمیانه و شمال افریقا از تابستان دو سال پیش موجی از هجوم پناه‌جویان به اروپا به وجود آمد و باعث بحران پناه‌جویان شد.

هر چند اتحادیه اروپا پذیرش برخی پناه‌جویان که دارای شرایط خاصی هستند را بین اعضا سهمیه‌بندی کرده است، اما به طور کلی، کشورهای اروپایی به دلیل مسائل امنیتی و اقتصادی از پناه‌جویان استقبال نکردند.

به گزارش پرس تی وی، بسیاری از پناه‌جویانی که از جنگ و خشونت می‌گریزند، به امید رسیدن به اروپا سفری پرخطر را از طریق دریای مدیترانه آغاز می‌کنند. بسیاری از آنان در طی مسیر دچار حادثه و غرق می‌شوند.

سازمان ملل متحد چندی پیش اعلام کرد سال 2016 مرگبارترین سال برای پناه‌جویان جهان بوده است.

کارشناسان بر این باورند که کشورهای غربی در بحران پناه‌جویان مقصر هستند، چراکه با اتخاذ سیاست‌های مداخله‌جویانه، به درگیری و خونریزی در کشورهای بحران‌زده دامن زدند و درنهایت مردم این کشورها مجبور شدند از بیم جان، کشورشان را ترک کنند.

کد مطلب: 55953
زمان انتشار: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 17:38:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی