به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 55962
زمان انتشار: پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 - 15:14:58

محاکمه اسیر فلسطینی در دادگاه آمریکایی

محاکمه اسیر فلسطینی در دادگاه آمریکایی
حقوق بشر  > جهان  - یک دادگاه آمریکایی اخیرا "عبد الله برغوثی" اسیر فلسطینی عضو گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" را از طریق سیستم ویدئو کنفرانس محاکمه کرد.

به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع ویژه گزارش داد، دادگاه آمریکایی این اسیر فلسطینی را از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاهی واقع در قدس اشغالی و به اتهام دست داشتن در قتل "شهروندان آمریکایی" که در جریان عملیات اجرا شده زیر نظر وی در جریان انتفاضه قدس کشته شده بودند، محاکمه کرد.

اما عبد الله برغوثی در این جلسه محاکمه چهار ساعته حاضر به پاسخگویی به سوالات دادگاه و بازجویان آمریکایی نشد و به خاطر عدم به رسمیت شناخته شدن دادگاه آمریکایی از سوی برغوثی و عدم اعتراف وی به اتهامات مطرح شده علیه خودش، مقرر شد این جلسه در تاریخ دیگری تکرار شود.

در همین حال، منابع آگاه در داخل زندان‌های صهیونیستی گزارش دادند که برغوثی به خاطر عدم پاسخگویی به سوالات مطرح شده به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بعدا به سلول انفرادی زندان جلبوع بازگردانده شده است.

جمعیت رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی "واعد" نیز طی تماس تلفنی با مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جزئیات این ضرب و شتم و مخالفت برغوثی با پاسخگویی به سوالات مطرح شده در جریان جلسه محاکمه خود و به تعبیر بهتر به رسمیت نشناختن دادگاه آمریکایی را تایید کرد.

عبد الله برغوثی در سال ۲۰۰۳ به اتهام اجرای چندین عملیات شهادت طلبانه که به هلاکت و زخمی شدن ده‌ها نفر از صهیونیست‌ انجامید، بازداشت شد و ۱۴ سال است در زندان‌های صهیونیستی به سر می‌برد. رژیم صهیونیستی این اسیر فلسطینی معروف به "امیر در سایه" را به ۶۷ بار حبس ابد محکوم کرده است که سنگین‌ترین حکم صادر شده علیه یک اسیر فلسطینی است. وی سال‌های زیادی در سلول های انفرادی به سر برده و برای پایان دادن به دوره حبس انفرای و فراهم شدن زمینه ملاقات خود با پدر و مادرش، دست به اعتصاب غذای ۸۰ روزه زده بود.

کد مطلب: 55962
زمان انتشار: پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 - 15:14:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی