به روز شده: 6 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 56523
زمان انتشار: شنبه 27 خرداد 1396 - 12:21:18

انصارالله: شورای امنیت مسئول پیامدهای تجاوز به یمن است

بیداری اسلامی > یمن  - سخنگوی جنبش انصارالله یمن به بیانیه اخیر شورای امنیت که از این جنبش خواسته بود دست از حملات خود علیه عربستان بردارد، واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن شورای امنیت را مسئول پیامدهای ادامه تجاوز غیرقانونی به این کشور دانست.

وی افزود: شورای امنیت در هر بار که اوضاع یمن را بررسی می‌کند، با صدور بیانیه‌‌هایی، ائتلاف متجاوز سعودی را به ادامه حملات و محاصره یمن تشویق می‌کند و این امر مشکلات میلیون‌ها تن از مردم یمن را تشدید کرده و هرگونه امید به حل سیاسی که به جنگ پایان داده و صلحی عادلانه را در سایه تضمین حاکمیت یمن و حفظ کرامت شهروندان یمنی در کشور برقرار کند، دور می‌کند. 

سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از حق کامل برای مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی از طریق همه امکانات ممکن برخوردارند، زیرا این حق ملت یمن است که ماننند سایر ملت‌ها در کره زمین در صورت مواجهه با تجاوز، از خود دفاع کند.

عبدالسلام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: شورای امنیت که خود را حافظ امنیت و صلح بین‌المللی می‌داند باید درک کند که تجاوز عربستان، امارات و همپیمانان آن دو و حمایت‌های تسلیحاتی آمریکا از این ائتلاف متجاوز که در مقابل دیدگان جهانیان صورت می‌گیرد، امنیت و صلح بین‌المللی را تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد: بحرانی شدن اوضاع بهداشتی در یمن و افزایش درد و رنج‌های میلیون‌ها یمنی در پی شیوع بیماری کشنده وبا، لکه ننگی بر پیشانی جامعه جهانی که مدعی حقوق بشر و انسانیت است، به شمار می‌رود. 

سخنگوی انصارالله ائتلاف متجاوز را مسئول به تعطیلی کشاندن گفتگوی سیاسی از طریق انجام حملات و تحمیل محاصره فراگیر این کشور دانست.

 شورای امنیت سازمان  ملل متحد روز پنجشنبه اعلام کرد که بحران یمن هیچ راه حلی به جز روند سیاسی با مشارکت همه طرف‌ها ندارد.

شورای امنیت همچنین از همه کشورها خواست که به قطعنامه این شورا مبنی بر ممنوعیت واردات سلاح به یمن پایبند باشند.

این شورا بدون محکوم کردن حملات عربستان به غیرنظامیان در یمن، از نیروهای انصارالله و هواداران علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق این کشور خواست که حملات خود علیه عربستان را متوقف کنند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که در پی این تجاوز، هزاران شهروند بیگناه یمنی جان خود را از دست داده و میلیون‌ها تن نیز آواره شدند.

کد مطلب: 56523
زمان انتشار: شنبه 27 خرداد 1396 - 12:21:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین