به روز شده: 7 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 56587
زمان انتشار: سه شنبه 30 خرداد 1396 - 09:46:45

انتقاد هیات علمای عربستان از اخوان‌المسلمین

بیداری اسلامی > مصر  - هیات علمای عربستان و وزارت خارجه این کشور حمله شدیدی را علیه گروه اخوان المسلمین آغاز و تاکید کردند، این گروه شیوه‌های درستی نداشته و رویکردش بر شورش علیه دولت مبتنی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، هیات علمای عربستان توئیت کرد، گروه اخوان المسلمین توجهی به باورها و سنن نداشته و اگر در ابتدای فعالیت‌هایشان این گونه به نظر نرسد در نهایت رویکردشان بر شورش علیه دولت ختم می‌شود.

این هیات در توئیت دیگری نوشت، اخوانی‌ها حزب‌گراهایی هستند که به دنبال دستیابی به قدرت بوده و توجهی به فراخوان‌ها برای اصلاح عقاید ندارند، اخوان المسلمین شیوه‌های درستی ندارد.

در ادامه این توئیت آمده است، اخوانی‌ها می‌خواهند هر گروهی که تاسیس شده و رهبری برای آن تعیین می‌شود و عده‌ای با آنها بیعت می‌کنند، با آنها هم‌پیمان شود،‌ آنها در میان مردم جدایی و تفرقه می‌اندازند، نه در کتاب و نه در سنت چیزی که تعدد احزاب و گروه‌ها را مجاز بداند، مطرح نشده بلکه این مساله مورد نکوهش قرار گرفته است.

وزارت خارجه عربستان نیز در حساب کاربری خود در توئیتر به دو زبان عربی و انگلیسی توئیت‌های هیئت علمای این کشور درباره اخوان المسلمین را بازنشر کرد.

این وزارتخانه در مارس ۲۰۱۴ اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی اعلام کرد.

همچنین عربستان در تاریخ ۱۴ ژوئن جاری به همراه سه کشور امارات، بحرین و مصر با انتشار بیانیه مشترکی اسامی برخی چهره‌ها و موسسه‌های خیریه قطری را در لیست تروریستی خود قرار داد.

این لیست شامل اسامی ۵۹ شخصیت از جمله برخی از چهره‌های وابسته به اخوان المسلمین و ۱۲ موسسه بود.

کد مطلب: 56587
زمان انتشار: سه شنبه 30 خرداد 1396 - 09:46:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین