به روز شده: 7 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 57497
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 08:00:28

تلاش رژیم سعودی برای خالی کردن العوامیه از ساکنان بومی‌

تلاش رژیم سعودی برای خالی کردن العوامیه از ساکنان بومی‌
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - نیروهای آل‌سعود همچنان به حملات خود برای خالی‌کردن مناطق مسکونی العوامیه و ویران‌سازی این مناطق ادامه می‌دهند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، نیروهای نظامی و امنیتی عربستان حمله‌های خود به منطقه العوامیه در استان القطیف را ادامه دادند. آن‌ها تعدادی از شهروندان این منطقه را به شهادت رساندند. برخی از این شهدا زنان و کودکان این منطقه هستند.

نیروهای سعودی با این حمله‌ها بسیاری از ساختمان‌ها و دارایی‌ها مردم این منطقه را ویران کرده‌اند.

از ماه مارس گذشته نیروهای آل‌سعود دامنه حمله‌های خود به مردم العوامیه را افزایش داده‌اند و درگیری میان شهروندان این منطقه و نیروهای آل سعود آغاز شده است. نیروهای آل‌سعود به بهانه ساخت مراکز تجاری ویران‌سازی خانه های اهالی این منطقه را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این در حالی است که ساکنان این منطقه با ویران‌کردن خانه‌های خود مخالف کرده و خواستار باقی ماندن بخش تاریخی شهر خود هستند.

روز گذشته بود که وزیر رسانه‌های عربستان اعلام کرد نیروهای امنیتی سعودی موفق شدند کوی المسوره در شهر العوامیه را به کنترل خود در آورند. این موضوع در شرایطی تحقق یافت عربستان به بهانه پاکسازی کوی المسوره از «تروریست‌ها» این منطقه را به شدت بمباران کرد و تعدادی از ساکنان این شهر را به شهادت رساند. تصاویر ماهواره نشان از این دارد که برخی از مناطق العوامیه به ویژه کوی تاریخی المسوره در نتیجه بمباران نیروهای عربستان به ویرانه‌ای تبدیل شده‌اند.

کد مطلب: 57497
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 08:00:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین