به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 57499
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 08:15:41

سازمان بین المللی مهاجرت: 600 هزار آواره سوری امسال به خانه های خود بازگشته اند

حقوق بشر  > جهان  - سازمان بین المللی مهاجرت ملل متحد اعلام کرد که در هفت ماهه اول سال جاری میلادی تاکنون 600 هزار نفر از آوارگان سوری به دلائل مختلف و از جمله بهبود شرایط اقتصادی در شهرهای موطن به خانه های خود بازگشته اند.

به گزارش ایرنا، سازمان بین المللی مهاجرت ملل متحد روز جمعه اعلام کرد : اطلاعات بدست آمده این نهاد نشان می دهد که در 7 ماه اول سال جاری بیش از 600 هزار نفر از آوارگان سوری از نقاط مختلف این کشور و برخی کشورهای همسایه به شهرها و خانه های خود بازگشته اند.
براین اساس، 84 درصد از این آوارگان از شهرهای دیگر سوریه و 16درصد آن ها از کشورهای ترکیه ،اردن، لبنان و عراق به کشور و شهرهای خود مراجعت کرده اند و بنابر همین گزارش ها اکثر پناهندگان بازگشته از ترکیه و اردن شهرهای حلب و الحساکه را برای بازگشت انتخاب کرده اند.
نهاد یادشده اشاره کرده است که 27 درصد این آوارگان با هدف حراست از اموال و خانه های خود در سوریه به کشور بازگشته اند و 25 درصد از آن ها دلیل این بازگشت خود را بهبود شرایط اقتصادی در مناطقی که پیش از آوارگی در آن ها سکونت داشته اند ، ذکر کرده اند.
همچنین 14 درصد از این افراد گفته اند دلیل عمده بازگشت آن ها به خانه هایشان وخامت روبه افزایش شرایط اقتصادی آن ها در نقاط مهاجرت و آوارگی بوده و یازده درصد دیگر گفته اند به دلیل ناسازگاری و عدم امکان همزیستی در این مناطق مجبور به بازگشت شده اند.

کلید واژه: مهاجران - سوریه
کد مطلب: 57499
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 08:15:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی