به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 57510
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 09:15:31

شرایط دشوار 100 هزار بی خانمان در استرالیا

شرایط دشوار 100 هزار بی خانمان در استرالیا
حقوق بشر  > جهان  - دستکم 100 هزار استرالیایی زمستان امسال را در وضعیتی بی خانمان در خیابان ها و بوستان ها می گذرانند.

به گزارش ایرنا، تارنمای شبکه خبری 'اس.بی.اس' استرالیا روز شنبه با اعلام این خبر، به نقل از انستیتو بهداشت و رفاه این کشور، عدم امکان اسکان، مشکلات مالی و خشونت های خانگی و خانوادگی را سه دلیل اصلی بی خانمانی در این کشور توسعه یافته دانست.

نتایج سرشماری سال 2011 استرالیا نشان می دهد بیش از 105 هزار نفر در سراسر این کشور بی خانمان هستند و 7 هزار نفر شب های خود را در شرایط بسیار دشوار سپری می کنند و بقیه در سرپناه ها و یا تسهیلات اسکانی افراد بی خانمان در شرایط بحرانی شب را به صبح می رسانند.
برخی دیگر از شهروندان بی خانمان استرالیا نیز در داخل خودرو، کاروان و یا بوستان ها زندگی می کنند.

گزارشگر 'اس.بی.اس' در گزارشی به مناسبت هفته ملی آگاهی رسانی در باره بی خانمان ها به خیابان های شهر بریزبن استرالیا رفت و 'شین مورگن' 64 ساله یک بی خانمان گفت: صرف نظر از سرمای هوا موضوع مهم امنیت در فضای باز است. جوان ها رفتار خشونت آمیزی دارند.
'کاترین یومانس' مدیر عامل یک شرکت خدمات رسان نیز گفت که افراد بی خانمان با پیشینه های فرهنگی و زبانی متفاوت در استرالیا در حال افزایش است.

وی با اشاره به سرشماری سال 2011 ، گفت که بررسی آمار نشان می دهد حدود 13 هزار نفر متولد خارج از استرالیا در تسهیلات اسکانی با جمعیت بالا زندگی می کنند که نیمی از آن ها طی پنجسال قبل از آن وارد استرالیا شده اند.

در گزارش سال 2013 انستیتو بهداشت و رفاه استرالیا عنوان شده است نیوزیلند، سودان، بریتانیا، ویتنام، ایران و چین 6 کشور نخست زادگاه افرادی است که در جستجوی خدمات بی خانمانی در استرالیا هستند.

در حالی که حدود 195 هزار خانوار در استرالیا در انتظار مسکن های دولتی هستند، کمتر از 10 درصد از پناهندگان می توانند در مدت کمتر از 18 ماه از زمان استقرار در استرالیا در این مسکن ها ساکن شوند.

پناهندگان بی خانمان در استرالیا به طور مضاعف با مشکلات مختلف از جمله آموزش و پرورش روبرو هستند، چون محدودیت ها برای کمک مالی بر روی کار آنها تاثیر می گذارد.

'محمد انصاری' عضو یک گروه اسلامی کمک کننده به بی خانمان های استرالیا که یک ایرانی است و به تازه مهاجران کمک می کند، گفت این افراد و گروه کار ندارند و نمی توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

آمار دولت استرالیا نشان می دهد 56 درصد افراد بی خانمان در این کشور مرد هستند. تقریبا نیمی از این افراد جوان بوده و 42 درصد آنها زیر 25 سال دارند.

براساس این اطلاعات، زنان 45 ساله و مجردی که در خانه های اجاره ای زندگی می کنند نیز به سرعت در حال بی خانمان شدن می باشند.

کلید واژه: استرالیا
کد مطلب: 57510
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 09:15:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی