به روز شده: 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 57515
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 09:59:05

مذاکرات هند با بنگلادش و میانمار برای اخراج آوارگان روهینجایی

حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی دولت هند اعلام کرد که کشورش با مقام‌های بنگلادش و میانمار برای اخراج 40 هزار مسلمان روهینجایی که به صورت غیرقانونی در هندوستان ساکن هستند، در حال رایزنی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ده‌ها هزار مسلمان روهینجایی از اوایل دهه 90 میلادی از ترس پیگرد توسط دولت میانمار و خشونت‌ها در این کشور به بنگلادش گریخته‌اند و برخی هم به هندوستان رفته‌اند.

دهلی گفته است که 14 هزار مسلمان روهینجایی در هندوستان زندگی می‌کنند که در آژانس آوارگان سازمان ملل ثبت نام شده‌اند و مابقی غیرقانونی هستند و باید اخراج شوند. هندوستان از امضا کنندگان کنوانسیون‌های سازمان ملل در امور آوارگان نیست و هیچ قانون ملی در این باره ندارد.

سخنگوی وزارت کشور هندوستان گفت: این مساله در سطح دیپلماتیک با مقام‌های بنگلادش و میانمار به بحث گذاشته شده است. باید در زمان مناسبی شفاف سازی بیشتری صورت گیرد.

عفو بین الملل گفته است که اخراج مسلمان‌های روهینجایی و به حاشیه کشاندن آنها ناراحت کننده است.

دفتر کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل در هندوستان گفته که تلاش می‌کند تا درباره برنامه‌های دهلی در اخراج مسلمانان روهینجا حقایق را بیابد.

مسلمانان روهینجا به صورت مکررا در هند مورد آزار قرار می‌گیرند چون 3 / 1 میلیارد ساکن این کشور خودشان برای دستیابی به منابع و فرصت‌های شغلی در کشمکش هستند. ملی گراها و ضد مسلمانان در هندوستان علیه مسلمانان روهینجا نفرت پراکنی می‌کنند. بیش از 75 هزار مسلمان روهینجا از نهم اکتبر 2017 و پس از حمله یک گروه شبه نظامی به نام "حرکت الیقین" به پست‌های پلیس مرزی میانمار و آغاز عملیات سرکوب در ایالت راخین این کشور، به بنگلادش گریخته‌اند.

یکی از مقام های ارشد دولت بنگلادش که خود از پذیرش آوارگان روهینجایی با مشکلاتی روبه رو شده، گفت که دهلی نو برای حل این بحران کمک می‌کند.

روهینجایی‌های ساکن هندوستان اکثرا در جامو، اوتار پرداش، هاریانا و دهلی در شمال و حیدرآباد در جنوب و همچنین در راجستان در غرب ساکن شده‌اند.

کد مطلب: 57515
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 09:59:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
یادداشت
راهبرد هسته ای دولت ترامپ
راهبرد هسته ای دولت ترامپ
حسین کنعانی مقدم
هوشمندی مقاومت
هوشمندی مقاومت
سیدجعفر قنادباشی
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد
خالد قدومی نماینده حماس در تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر عنوان کرد:
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد