به روز شده: 2 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 57516
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 10:01:24

تائید همکاری طالبان و داعش در جنایت میرزا اولنگ

حقوق بشر  > جهان  - یکی از گروه‌های حقوق بشر معروف افغانستان تایید کرد، طالبان و داعش در حمله به روستای میرزا اولنگ در ولایت سرپل که در آن حدود ۵۰ تا ۶۰ کشته شدند، با یکدیگر همکاری کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که طالبان مطالب مطرح شده درباره اینکه حمله به روستای میرزا اولنگ یک عملیات مشترک با شاخه محلی داعش بوده را رد کرد و گفت: ما به تنهایی عمل کردیم و نیروهای امنیتی را هدف گرفتیم.

با این حال کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفت: تحقیقات اولیه حاکی از آن است که این دو گروه که در حالت عادی رقبای سرسخت یکدیگر هستند در این حمله با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

این گروه حقوق بشری در بیانیه‌ای بر مبنای شهادت بسیار هولناک و تکان دهنده شاهدان گفت: اسناد و مدارک نشان می‌دهد که این جنایات وحشیانه توسط طالبان با همکاری و تبانی داعش صورت گرفته است.

حمله به روستای میرزا اولنگ بر وضعیت امنیتی وخیم موجود در بسیاری از مناطق ولایتی افغانستان تاکید دارد؛ مناطقی که دولت کنترل تنها ۶۰ درصد از آنها را برعهده دارد و گروه‌های شبه نظامی مسلح در بسیاری از این مناطق به صورت آزادانه عملیات انجام می‌دهند.

هرگونه همکاری میان طالبان و داعش باعث هشدار به دولت کابل و آمریکاست که هزاران نیروی خود را در هیات مقابله با تروریسم در افغانستان برای مبارزه با گروه‌هایی چون داعش و القاعده حفظ کرده است.

روستاییانی که از میرزا اولنگ فرار کرده‌اند پیشتر به خبرنگاران گفتند که آنها شبه‌نظامیانی را مشاهده کرده بودند که هم پرچم سفید رنگ طالبان و هم پرچم سیاه رنگ داعش را در اختیار داشتند اما در منطقه‌ای که شبه‌نظامیان از گروه‌های مختلف مرتبا از یک گروه جدا و به گروه شبه نظامی دیگری می‌پیوندند تشخیص اینکه آنها دقیقا از چه گروهی پیروی می‌کنند بسیار دشوار است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به نقل از شاهدان گفت: این حمله به رهبری ملا نادر، یکی از فرماندهان طالبان و غضنفر، یکی از فرماندهان داعش صورت گرفته است.

این در حالی است که غضنفر پیشتر توسط مقامات طالبان به عنوان یکی از فرماندهانشان معرفی شده بود.

در گزارش این گروه حقوق بشری آمده است: شبه‌نظامیان پس از دو روز مبارزه با نیروهای امنیتی محلی کنترل روستا را به دست گرفته،‌ گله‌ها و خانه‌ها را نابود کرده و جان ۵۰ الی ۶۰ تن از جمله پنج زن و سه کودک را گرفتند.

کلید واژه: افغانستان - شیعیان
کد مطلب: 57516
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 10:01:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
یادداشت
راهبرد هسته ای دولت ترامپ
راهبرد هسته ای دولت ترامپ
حسین کنعانی مقدم
هوشمندی مقاومت
هوشمندی مقاومت
سیدجعفر قنادباشی
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد
خالد قدومی نماینده حماس در تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر عنوان کرد:
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد