به روز شده: 2 روز و 2 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 57522
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 11:57:02

سازمان ملل: عربستان در العوامیه حقوق بشر را نقض کرده است

سازمان ملل: عربستان در العوامیه حقوق بشر را نقض کرده است
حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از مسئولان عربستان خواست قوانین بین‌المللی و قوانین انسانی را در مورد ساکنان منطقه العوامیه رعایت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی مطبوعاتی درباره اقدامات عربستان علیه ساکنان منطقه شیعه نشین العوامیه گفت: گزارش‌های رسانه‌ای درباره این موضوع مشاهده کردیم اما نمی‌توانیم صحت اطلاعات ارائه شده در این گزارش‌ها را به صورت مستقل تایید کنیم، همزمان می‌خواهم به مسئولان عربستان یادآوری کنم هرگونه اقدام آنها باید با تعهداتشان در قبال قوانین بین‌المللی حقوق‌بشر همسو باشد.

دوجاریک در ادامه تاکید کرد: خواست ما از مسئولان عربستانی این است که در هر اقدامی که انجام می‌دهند به قوانین بین‌المللی پایبند بوده و به قوانین بین‌المللی حقوق بشر احترام بگذارند.

اخیرا گزارش‌هایی در خصوص اوضاع اسفناک منطقه شیعه نشین العوامیه منتشر شده که بیش از سه ماه از محاصره آن توسط نیروهای سعودی می‌گذرد.

بنا بر این گزارش‌ها "یک جنگ سری و پنهان میان نیروهای نظام حاکم و معترضان در منطقه العوامیه از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا آغاز شده و وقایع و رویدادهای این منطقه توسط رسانه‌های سعودی و یا خارجی تحت پوشش قرار نمی‌گیرد."

العوامیه یکی از قدیمی‌ترین شهرهای عربستان به شمار می‌آید و بیشتر ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند. این شهر محل زندگی شیخ نمر باقر النمر، از روحانیون برجسته مخالف عربستان بوده که توسط سعودی‌ها اعدام شد.

فعالان حقوق بشر عکس‌هایی از این شهر و ویرانه‌های آن منتشر کرده‌اند که گویی یکی از شهرهای درگیر جنگ در سوریه است. گفته می‌شود که در جریان گلوله‌باران العوامیه دست کم ۲۵ نفر کشته شده‌اند.

کد مطلب: 57522
زمان انتشار: شنبه 21 مرداد 1396 - 11:57:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی