به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 57670
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 07:04:01

پژوهشگران دانشگاه کوین مری: انگلیس و آمریکا عامل گسترش وبا در یمن هستند

حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه خبری ایندپندنت انگلیس امروز /یکشنبه/ در گزارشی به نقل از پژوهشگران بین المللی دانشگاه کویت مری لندن اعلام کرد که دولت انگلیس و آمریکا نقش اساسی در گسترش بیماری وبا در کشور بحران زده یمن بازی می کنند.

 براساس این گزارش، پژوهشگران بین المللی دانشگاه 'کوین مری' لندن معتقدند که، دو کشور انگلیس و آمریکا تاکنون نقش اساسی در ایجاد شرایط برای شیوع فاجعه آمیز این بیماری واگیر در یمن بازی کرده اند که تاکنون بیش از نیم میلیون از مردم این کشور را به خود گرفتار کرده است.
به اعتقاد این گروه از محققان حوزه پزشکی، عملیات نظامی ائتلاف تحت فرماندهی عربستان که با حمایت غرب به ویژه انگلیس و آمریکا علیه یمن انجام گرفته است، موجب شیوع هرچه گسترده تر این بیماری مهلک در یمن شده است.


به گزارش ایرنا، این دسته از پزشکان محقق بین المللی و در راس آنها دکتر 'جاناتان کندی' امروز در یک مقاله مشترک که در نشریه پزشکی 'لَنسِت' انگلیس منتشر کردند، اظهار داشتند که حمله جنگنده های کشورهای مهاجم به تاسیسات زیربنایی و بیمارستان های یمن و شبکه های آب و فاضلاب این کشور موجب شده است آسیب پذیری مردم این کشور هر روز بالاتر رفته و با گسترش قحطی، وبا را در این کشور بیش از پیش گسترش دهد.
محققان دانشگاه کوین مری (ملکه ماریا) تاکید دارند که شرکت های صنعتی آمریکا و انگلیس و دولت آنها به دلیل حمایت های تسلیحاتی و اطلاعاتی از ائتلاف تحت فرماندهی سعودی ها شریک جرم اصلی آنها در این جنایت غیرانسانی در یمن هستند که به اعتقاد سازمان بهداشت جهانی تعداد قربانیان آن در بالاترین سطح جهانی، تاکنون از مرز دو هزار تن نیز گذشته است.
این درحالی است که کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز به تازگی پیش بینی کرده است موارد ابتلا به وبا در یمن تا پایان امسال (میلادی) از مرز 600 هرار نفر فراتر رود.
براساس این گزارش، نیمی از مبتلایان به وبا در یمن کودکان هستند در حالی که از هر 10 مورد مبتلا به وبا در این کشور 8 مورد در منطقه تحت کنترل مخالفان ائتلاف ضد یمنی است.
دولت سعودی در ماه مارس (فروردین) سه سال گذشته در قالب یک ائتلاف از کشورهای عربی و البته با حمایت غرب به ویژه انگلیس و آمریکا و حتی رژیم صهیونیستی یک جنگ همه جانبه علیه مردم یمن راه انداخته است که تاکنون جان بیش از 8 هزار نفر را در این کشور گرفته، هزاران تن دیگر را مجروح کرده و علاوه بر ویرانی زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی این کشور، میلیون ها تن از شهروندان آنرا آواره کرده است.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 57670
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 07:04:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی