به روز شده: 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 57679
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 09:28:09

کمپین فلسطینی‌ها برای بازسازی منازل تخریب شده توسط اسرائیل

حقوق بشر  > جهان  - به دنبال تداوم اقدامات رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان، شهروندان فلسطینی کمپینی را برای بازسازی خانه‌های خراب شده راه‌اندازی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، همزمان با تداوم سیاست تخریب منازل فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی، مردم فلسطین برای نشان دادن همبستگی خود کمپین مردمی و مدنی برای بازسازی این منازل تشکیل دادند.

هفته گذشته نیروهای اشغالگر در راستای سیاست مجازات گروهی که چندین دهه است رژیم صهیونسیتی علیه ملت فلسطین در پیش گرفته، منازل پنج فلسطینی را تخریب کردند.

در شهر "سلواد" واقع در شرق رام‌الله، بولدوزرهای اسرائیل خانه "مالک حامد" اسیر فلسطینی که در ششم آوریل نزدیک شهرک "عوفرا" عملیات زیرگیری به وسیله خودرو را انجام داده بود، تخریب کردند.

همچنین نیروهای اشغالگر خانه‌های شهیدان "اسامه احمد عطا" ۱۹ ساله، "براء بن ابراهیم صالح عطا" ۱۸ ساله و "عادل حسن احمد عنکوش" ۱۸ ساله را در شهر "دیر ابو مشعل" واقع در غرب رام‌الله تخریب کردند. این افراد در پی عملیات استشهادی در قدس که منجر به کشته شدن یک سرباز زن اسرائیلی شد، به شهادت رسیدند.

در استان نابلس در کمتر از یک هفته یک میلیون شکل (۲۵۰ هزار دلار) برای بازسازی منازل تخریب شده مجریان عملیات‌های استشهادی جمع‌آوری شده است.

حسام بدران، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ملت فلسطین را بر ایستادگی شرافتمندانه با خانواده‌های مقاومت و بازسازی منازل تخریب شده فراخواند و این اقدام را نشانه آگاهی مردم نسبت به ضرورت ایستادن در صف اتحاد علیه اشغالگران دانست.

بدران در سخنان پیشین خود از همه نهادهای ملی فلسطین و نیروهای محلی خواسته بود برای تقویت ایستادگی اهالی این شهرها، خانه‌های تخریب شده بازسازی شوند.

کد مطلب: 57679
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 09:28:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی