به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 57686
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 10:45:31

حملات نژادپرستانه به مساجد در چند شهر اسپانیا

حقوق بشر  > جهان  - گروه‌های نژادپرست با حمله به مساجد مسلمانان در چند شهر اسپانیا اقدام به پرتاب مواد آتش‌زا و نوشتن شعارهای نژادپرستانه روی دیوار کردند.

به گزارش تسنیم، منابع خبری از حمله گروه‌های نژادپرست به مساجد مسلمانان در چند شهر اسپانیا خبر می‌دهد. مطابق گزارش‌ها، مساجد با پرتاب مواد آتش‌زا، دیوارنوشته‌های نژادپرستانه و تهدید هدف گرفته شده‌اند. 

روزنامه انگلیسی «میرور» نوشته این حملات، جدیدترین مورد از حملات اسلام‌هراسانه‌ای هستند که بعد از حملات تروریستی روز پنجشنبه در شهر «بارسلون» آغاز شده‌اند. 

مطابق این گزارش، گروه‌های نژادپرست روی دیوار مساجدی در شهر «سویا» شعارهایی مانند «قاتلان» و «بهایش را خواهید پرداخت» نوشته شده است. این گروه‌ها همچنین تهدید کرده‌اند که سر مسلمانان را با چاقو خواهند برید. 

همزمان، گروه‌های نژادپرست به مسجد دیگری در شهر «گرانادا» حمله کرده و به سمت آن مواد آتش‌زا پرتاب کردند. فیلم منتشر شده از این حادثه، کودکان و خانواده‌های وحشت‌زده را در حال فرار از منطقه‌ای که دود نارنجی از آن برخاسته نشان می‌دهد. (فیلم زیر را ببینید)

 

روزنامه میرور می‌گوید ده‌ها نفر از حمله‌کنندگان تابلویی به دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «حامیان مساجد، حامیان تروریسم است.»

یک گروه دست راستی به نام «Hogar Social» به سازمان‌دهی این حمله متهم شده است.

کد مطلب: 57686
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 10:45:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی