به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 57695
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 12:36:09

یک سازمان حقوق بشری سند آموزش بازجویان بحرینی توسط آمریکا را افشا کرد

یک سازمان حقوق بشری سند آموزش بازجویان بحرینی توسط آمریکا را افشا کرد
حقوق بشر  > جهان  - یکی از سازمان حقوق بشری به سندی دست یافته است که نشان می دهد کارشناسان آمریکایی، نیروهای امنیتی و بازجویان رژیم بحرین را تحت آموزش های فنی قرار داده اند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی "اللؤلؤة"، «براین دولی» مدیر سازمان "حقوق بشر اول" گفت: این سازمان بر اساس قانون آزادی اطلاعات به سندی از وزارت خارجه آمریکا دست یافته است که نشان می دهد این وزارتخانه در ماه مه سال 2015 میلادی یک دوره فشرده 12 روزه برای مبارزه با تروریسم داخلی و بین المللی برگزار کرده است که در آن 15 عضو دستگاه‌های امنیتی بحرینی شرکت داشته اند.

وی افزود: از بین 15 بحرینی شرکت کننده در این دوره، تعدادی اعضای اداره بازپرسی جنایی بد سابقه و اعضای مراکز پلیس در جنوب بحرین و پایتخت این کشور و اداره اطلاعات مالی و مرکز مشترک مبارزه با تروریسم بوده اند.

براین دولی تصریح کرد: ادعا شده که هدف از این دوره فراگیری راههای تقویت کارهای اطلاعاتی پیش دستانه و فناوریهای اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم و اجرای قانون بوده است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

کلید واژه: بحرین
کد مطلب: 57695
زمان انتشار: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 12:36:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی