به روز شده: 9 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 57703
زمان انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1396 - 08:43:33

وفیق ابراهیم: آل‌ سعود با سوء استفاده از اوضاع آشفته منطقه شیعیان العوامیه را می کشد

وفیق ابراهیم: آل‌ سعود با سوء استفاده از اوضاع آشفته منطقه شیعیان العوامیه را می کشد
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اوضاع اسفناک مردم در شرق عربستان گفت که آل‌سعود با سوء استفاده از اوضاع آشفته منطقه اقدام به ویرانی و کشتار مردم العوامیه می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، «وفیق ابراهیم»، کارشناس لبنانی مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به جنایات اخیر رژیم آل سعود علیه مردم مظلوم العوامیه در شرق عربستان پرداخت.

آل‌سعود با سوء استفاده از اوضاع آشفته منطقه اقدام به ویرانی و کشتار مردم العوامیه می‌کند

وی در این مصاحبه گفت: نخست باید اعلام کنیم که العوامیه منطقه‌ای غیر نظامی بوده و مردمانی شیعه مذهب در آنجا زندگی می‌کنند که سابقه حضور آنها در این منطقه به هزار سال پیش باز می‌گردد. دولت طائفه‌ای آل سعود نمی‌تواند با این موضوع کنار بیاید که در منطقه شرقیه که یکی از غنی‌ترین مناطق از نظر منابع نفت و گازی است، شیعیان حضور داشته باشند و آزادی بیان هر چند اندک باشد را نیز پذیرا نیست. به همین دلیل به عوامیه حمله کرده و مناطقی از این شهر را به صورت کامل ویران کرد. آل سعود مدعی بود که به دنبال توسعه العوامیه است و ویرانی این مناطق در همین راستاست اما کسانی که در این مناطق زندگی می‌کردند را از این شهر به بیرون راند. آل سعود به دلیل اختلاف مذهبی با مردم الشرقیه اقدام به کشتن آنها و ویران کردن منازلشان می‌کند. در این منطقه هیچ ترور و تروریسمی وجود نداشته و بنابر اجماع جامعه بین‌الملل، تروریسم در خود دولت آل سعود است. آل سعود از اوضاع آشفته منطقه سوء استفاده کرده و به ویرانی و کشتار مردم در الشرقیه می‌پردازد.

عربستان به کمک پول رای و نظر سازمان‌های بین‌المللی را می‌خرد

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پاسخ به سوال دیگری درباره سکوت کشورهای عربی و اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایت‌های آل سعود در العوامیه گفت: از سال 1990 و پس از سیطره آمریکا بر جهان و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آمریکا کنترل سازمان ملل، اتحادیه عرب، سازمان‌های آفریقایی و دیگر سازمان‌های مهم جهانی را در دست گرفت. امروزه عربستان به کمک پول‌های فراوانی که در اختیار دارد رای تمام این سازمان‌ها را می‌خرد و حتی رای و نظر کشورهای بزرگ را نیز می‌خرد. شاهد سکوت چین و روسیه و دیگر کشورها در قبال جنایات آل سعود هستیم و دلیل تمام این موارد نفت و ثروت فراوان عربستان است. بی تفاوتی آمریکا و انگلیس در قبال این جنایت‌ها کاملا مشهود بوده و جامعه بین‌الملل در قبال اقدامات آل سعود در العوامیه چشمان خود را بسته است. عربستان تفریبا به 40 کشور مختلف مبالغی را پرداخت می‌کند که در واقع این مبالغ رشوه‌هایی است تا رای آنها را در مجامع بین‌المللی خریداری کند. اما این رویکرد آل سعود دوامی نخواهد داشت چون اوضاع در سوریه، عراق و یمن در حال تغییر است و این تغییرات بر عربستان فشار خواهد آورد.

کد مطلب: 57703
زمان انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1396 - 08:43:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین