به روز شده: 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 57707
زمان انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1396 - 09:44:43

فشار آمریکا برای قرار نگرفتن نام شرکت های اسرائیلی در لیست سیاه حقوق بشری

فشار آمریکا برای قرار نگرفتن نام شرکت های اسرائیلی در لیست سیاه حقوق بشری
حقوق بشر  > جهان  -  کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: دولت ترامپ از این نهاد خواسته است تا از قراردادن شرکت های اسرائیلی در فهرست سیاهی که در سرزمین های اشغالی شهرک سازی می کنند، خودداری کند.

به گزارش ایرنا، شورای حقوق بشر سازمان ملل در رای گیری های سال گذشته خود، برای تهیه فهرستی از شرکت هایی را که در سرمایه گذاری برای شهرک سازی های رژیم صهیونیستی دست داشتند، مجوز صادر کرد که با مخالفت شدید رژیم صهیونیستی و آمریکا مواجه شد.
شرکت هایی همچون 'کاترپیلار' ، 'تریپ ادوایزر'، 'پرایس لاین'،' ایر بی ان بی ' در این فهرست دیده می شوند و معترضان صهیونیستی و آمریکایی این فهرست، این اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل را مقدمه ای برای بایکوت رژیم صهیونیستی خوانده اند.
زید راعد الحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به مقامات آمریکایی اطلاع داده است که تا پایان سال جاری خیال انتشار این فهرست را دارد و از کشور هایی که این شرکت ها در آن ها دفتر دارند، خواسته است تا هر گونه نظری در این خصوص دارند، ابراز کنند.
هدر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این فهرست گفته است که آمریکا بطور قاطع با قطعنامه ای که سال گذشته در شورای امنیت سازمان ملل در این رابطه به تصویب رسیده، مخالف است.
وی افزوده است که از نظر کشورش این گونه قطعنامه ها ضد محرک بوده و در روند تلاش های سیاسی برای حل بحران فلسطین تاثیرات معکوسی خواهند داشت.
دنی دانون سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل هم در واکنش به این تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل، این اقدام را قدمی شرم آور و نوعی یهود ستیزی مدرن خوانده و مدعی شده است که چنین رویکردهایی یاد یک دوره سیاه در تاریخ را زنده می کند.
وی در ادامه بیانیه امروز خود که آن را واکنشی شدید دانسته، گفته است کمیسر حقوق بشر سازمان ملل به جای تمرکز بر مشکلات انسانی خطرناکی که کره زمین را مبتلا کرده، به فکر لطمه زدن به این رژیم افتاده است و دراین راه به بزرگترین کنشگر تحریم و بایکوت علیه رژیم متبوعش تبدیل شده است.
دانون در نهایت از سازمان ملل و همه جامعه بین المللی خواسته است تا برای جلوگیری از این 'سیاست خطرناک' تلاش کنند و به این گونه رویکرد های ضد صهیونیستی خاتمه دهند.

کد مطلب: 57707
زمان انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1396 - 09:44:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی