به روز شده: 6 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 57945
زمان انتشار: یکشنبه 12 شهریور 1396 - 07:50:10

تحلیلگر آمریکایی: رژیم سعودی تحمل صداهای مخالف را ندارد

تحلیلگر آمریکایی: رژیم سعودی تحمل صداهای مخالف را ندارد
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - یک افسر سابق جنگ روانی آمریکا و تحلیلگر مقابله با تروریسم بر این باور است که رژیم وهابی عربستان سعودی هیچ گونه تحملی در برابر صداهای مخالف ندارد.

به گزارش تسنیم، «اسکات بنت» تحلیلگر آمریکایی مقابله با تروریسم مستقر در سانفرانسیسکو تاکید کرد: پادشاهی سعودی یک رژیم ذاتا اقتدارگرا است که صداهای مخالفان را تحمل نمی کند. دولت عربستان به طور ذاتی، استبدادی است و از نظر مذهبی کاملا متعصب است و در برابر هر شخص یا نهادی که مخالف برند وهابی-سلفی باشد، هیچ گونه تحملی ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره هدف اصلی رژیم آل سعود از اقدامات سرکوب گرایانه نیروهای امنیتی در شهر شیعه نشین العوامیه و مجبور شدن صدها نفر از ساکنان این شهر برای ترک خانه و کاشانه خود و تخریب یک مسجد شیعیان، گفت: هدف نظامی عربستان سعودی در این جنگ به طور کلی، نابودی و در هم شکستن روانی و ارعاب هرگونه مخالفت با دولت عربستان است. دولت عربستان قصد دارد مردم یمن و همین طور مردم شهر العوامیه را ترور یا ارعاب کند تا آنها به نقطه ای برسند که یا در برابر تخریب یا بردگی رژیم سعودی تسلیم شوند یا از این مناطق فرار کنند. در ایدئولوژی، سیاست و آموزه های دینی سعودی، رحمت و بخشش هیچ جایگاهی ندارد. بنابر این، عربستان سعودی، شیعیان یمن و العوامیه را چیزی مادون و کمتر از انسان می داند که ارزش رفتار انسانی و مناسبی را ندارند.دولت سعودی به طرز وحشیانه ای از همان روش مشابه رژیم اسرائیل در شکنجه ظالمانه اش در قبال مردم فلسطین تبعیت می کند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه "ایدئولوژی وهابیت تا چه حد پشت این کشتار و قتل عام قرار دارد"، تصریح کرد: ایدئولوژی وهابیت در واقع  سیاست دولت سعودی ، ظلم قانونی علیه شهروندانش و اقدامات نظامی بین المللی آن را تحریک و تشجیع می کند. اساسا ایدئولوژی وهابیت به دنبال تسلط بر اقوام و قبایل مختلف از طریق قدرت نرم و قدرت نظامی است. عربستان سعودی این اقدام را با اشغال کشورهای غربی و آمریکا از طریق سیستم های مهاجرت و پناهندگی انجام می دهد و سپس با استفاده از نهادهای قانونی و اجتماعی نفوذ خود را بر جمعیت کشورها گسترش می دهد و هر منتقد وهابی گری را ساکت کرده یا تحت پیگرد قانونی قرار می دهد. دستورالعمل های القاعده درمورد آموزه ها و دکترین نظامی این استراتژی را به روشنی بیان می کند.

دولت سعودی همچنین به دنبال تاثیر گذاری و نفوذ بر فرماندهان نظامی آمریکایی است، با تاکید بر اینکه وهابی گری صدای غالب و مسلط مسلمانان است و سعی می کند تا اعتقادات دیگر اسلامی را به عنوان اعتقادات انحرافی و فرقه های دروغین معرفی کند.

ایدئولوژی وهابیت، فاشیستی و اقتدارگرا است و قصد دارد انسان را محبور کند یا در برابر دیدگاه های وهابی از اسلام تسلیم شده و آنها را قبول کند، و یا به پرداخت مالیات برده داری مجبور نماید.

دولت سعودی و خاندان سلطنتی، قدرت سیاسی و نظامی خود در شبه جزیره عربستان را از طریق فروش نفت به آمریکا و اروپا و خریداری میلیاردها دلار تسلیحات از آمریکا و اروپا تضمین کرده اند. از این تسلیحات در جنگ سعودی علیه یمن و همین طور گسترش مزدوران خود در سوریه و لیبی استفاده می کنند.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره علت اصلی سکوت رسانه های خبری در قبال تلفات کشتار عربستان سعودی در یمن، گفت: سکوت رسانه های خبری تاییدی بر رشوه خواری است که رسانه های خبری، دانشگاه ها و سیاستمداران کشورهای غربی را خراب و تباه کرده است. غرب به طور فزاینده ای در هویت سیاسی و فرهنگ و جهت گیری فلسفی خود دچار فریبکاری و اسکیزوفرنی شده است و این مساله در نهایت منجر به بحران حقیقت شده است. یک امتناع از بررسی نسل کشی و قتل عام در یمن و قطیف وجود دارد، از ترس اینکه تمام ماجراجویی نظامی غرب که از سال 2001 آغاز شده، با پایانی خردکننده روبرو خواهد شد. غرب نگران این است که اگر جمعیت بومی به عمق دروغ و ریاکاری و سیاست نسل کشی پی ببرد، که توسط سیاستمداران غربی و دولت ها و رهبران نظامی به نام آزادی و دموکراسی اجرا شده، غرب با جنگ داخلی احتمالی شدیدی روبرو خواهد شد. تنها کشورهایی که بدون ترس درباره حقیقت نسل کشی و قتل عام عربستان سعودی در یمن صحبت کرده اند، روسیه، ایران، چین و ونزوئلا بوده اند و به همین علت این کشورها هدف تغییر نظام سیاسی از سوی نهادهای جاسوسی آمریکا بریتانیا و تشکیلات نظامی قرار گرفته اند.

کد مطلب: 57945
زمان انتشار: یکشنبه 12 شهریور 1396 - 07:50:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین