به روز شده: 8 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 58122
زمان انتشار: دوشنبه 20 شهریور 1396 - 11:06:59

فراخوان جنبش مسالمت آمیز در عربستان/ نمازجمعه نیمه سپتامبر آغاز حرکت مردمی

فراخوان جنبش مسالمت آمیز در عربستان/ نمازجمعه نیمه سپتامبر آغاز حرکت مردمی
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - شماری از فعالان عربستانی با به راه انداختن کمپینی، خواهان آغاز جنبش مسالمت آمیز مردمی در نیمه ماه سپتامبر جاری شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری "عربی 21"، فعالان عربستانی در شبکه اجتماعی توییتر کمپین آغاز جنبش مسالمت آمیز در عربستان در نیمه ماه سپتامبر را به راه انداختند.

این اقدام فعالان و کاربران سعودی بعد از آن انجام شد که سعود القحطانی مشاور دفتر پادشاهی عربستان خواهان جنبش مشابهی در قطر شد.

القطحانی در مطالب خود در شبکه اجتماعی توییتر به دولت قطر حمله کرد و به مسئولان قطری درباره سرکوب "جنبش مسالمت آمیز" مخالف آنها هشدار داد.

فعالان سعودی نیز از طریق هشتگ "#حراک_سلمی_السعودیة " اولین بیانیه کمپین "جنبش 15 سپتامبر" را منتشر و در آن از درد و رنج ملت عربستان سعودی سخن گفتند و درد و رنج آنها را به گفته خود بدتر از درد و رنج ملت قطر توصیف کردند.

این فعالان در اولین بیانیه خود به زندانی بودن هزاران نفر در عربستان اشاره کردند.

این بیانیه تصریح کرد: ملت عربستان از فقر، بیکاری و محرومیت از داشتن خانه و مسکن در مقایسه با اوضاع امنیتی و خدماتی در قطر رنج می برد.

این بیانیه افزود: همین دلایل کافی است که شهروندان عربستانی برای مطالبه حقوق خود بپاخیزند.

این بیانیه بعد از تشریح دلایل به راه افتادن کمپین، خواهان آغاز جنبش مسالمت آمیز بعد از نماز جمعه نیمه ماه سپتامبر در همه شهرهای بزرگ عربستان شد.

فعالان عربستانی در پایان اولین بیانیه کمپین خود، اهداف جنبش مسالمت آمیز را حل و فصل مسئله بیکاری، فقر و بحران مسکن و حل و فصل علل و عوامل جرم و جنایت، مواد مخدر، گسست خانوادگی و ظلم و ستم به زنان و شمار دیگری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی توصیف کردند.

کاربران و فعالان عربستانی فایلی ویدئوی متعلق به یکی از فعالان را نیز بازنشر دادند که وی در آن خواهان جنبش 15 سپتامبر و بازپس گرفتن ثروت های به غارت رفته از سوی عبدالفتاح السیسی و دونالد ترامپ روسای جمهور مصر و آمریکا شد و تاکید کرد که ملت سعودی واجب تر از ترامپ و السیسی هستند.

شماری از کاربران نیز در این هشتگ به ثروت های هنگفت عربستان و در مقابل غارت و چپاول آنها از سوی شاهزادگان سعودی و وعده های دروغ حکومت اشاره کردند و داشتن حداقل امکانات شامل خانه و شغل را حق مردم عربستان دانستند.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 58122
زمان انتشار: دوشنبه 20 شهریور 1396 - 11:06:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین