به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 58199
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 08:57:34

انتقاد هند از شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص پناهجویان روهینگیا

 انتقاد هند از شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص پناهجویان روهینگیا
حقوق بشر  > جهان  -  نماینده هند در سازمان ملل روز چهارشنبه از سخنان 'زید رعد حسین' کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص پناهجویان روهینگیایی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، 'زید رعد حسین' کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل روز گذشته در سخنانی در سازمان ملل با انتقاد از تصمیم هند برای اخراج 40 هزار پناهجوی مسلمان روهینگیایی از این کشور اعلام کرد این اقدام هند در زمانی که مسلمانان روهینگیا در میانمار با خشونت و کشتار مواجه هستند کار درستی نیست .
وی با بیان اینکه حدود 16 هزار نفر از مهاجران روهینگیایی در هند دارای مدرک رسمی مهاجرتی هستند افزود:دهلی نو نمی تواند این افراد که در معرض خطر جدی قراردارند را اخراج کند.
به گزارش خبرگزاری پی تی آی 'راجیو چاندر' نماینده هند در سازمان ملل در واکنش به سخنان کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل اظهار کرد قضاوت براساس گزارش های انتخابی و نادرست نمی تواند درک درستی از حقوق بشر را در هیچ جامعه ای ارائه دهد.
وی اظهار کرد هند به داشتن قوه قضائیه مستقل،آزادی مطبوعات،جامعه مدنی پر جنب و جوش و احترام به حاکمیت قانون افتخار می کند.
'زید رعد حسین' کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل سال گذشته نیز از هند به دلیل مخالفت با دیدار کمیته این شورا از ایالت جامو و کشمیر انتقاد کرده بود.
هند نیز از کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل به دلیل سکوت در برابر حمایت پاکستان از تروریسم انتقاد کرده است.
'اجیت کومار' نماینده اسبق هند در سازمان ملل در اوایل سالجاری در سازمان ملل با بیان اینکه مشکل اصلی در جامو و کشمیر فرامرزی است خاطرنشان کرد سکوت کمیسر عالی شورای حقوق بشر در خصوص پاکستان که از تروریسم به عنوان ابزار سیاست دولتی استفاده می کند، شگفت آور است.
سازمان حقوق بشر پیش از این از 'نارندرا مودی' خواسته بود با پایبندی به تعهدات بین المللی در حفاظت از مهاجران ،تهدید به اخراج پناهجویان را متوقف کند.
بر اساس آمار منتشر شده از 40 هزار پناهجوی روهینگیایی به هند، 10 هزار نفر از آنان در جامو و کشمیر زندگی می کنند.

کد مطلب: 58199
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 08:57:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی