به روز شده: 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 58224
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 10:26:55

بحث و گفت‌وگوی عمومی شورای حقوق بشر در مورد اظهارات افتتاحیه کمیسر عالی

بحث و گفت‌وگوی عمومی شورای حقوق بشر در مورد اظهارات افتتاحیه کمیسر عالی
پایش  - شورای حقوق بشر در مورد اظهارات روز گذشته زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در مراسم افتتاحیه نشست شورای حقوق بشر، بحثی عمومی برگزار کرد.


به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از وب سایت کمیسر عالی حقوق بشر در 12 سپتامبر (21 شهریور) ، شورای حقوق بشر در مورد اظهارات روز گذشته زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در مراسم افتتاحیه نشست شورای حقوق بشر، بحثی عمومی برگزار کرد.

در بحث عمومی، بسیاری از هیئت های نمایندگی، این دیدگاه را مطرح کردند که کشورهای عضو شورای حقوق بشر از بالاترین استانداردهای ارتقاء و حمایت از حقوق بشر برخوردار بوده اند.

سخنرانان به شدت با هر گونه محدودیتی در جامعه مدنی مخالفت کردند و اعمال ارعاب و خشونت علیه مدافعان حقوق بشر و سازمان های غیر دولتی را محکوم کردند.

نماینده ایران گفت که دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر باید بر روی کار همه کشورها تمرکز کند و فعالیت های اداری باید با اصول بی طرفی و جلوگیری از دوگانه کردن استانداردها باشد. وضعیت ناراحت کننده اقلیت روهینگیا در میانمار باید مورد توجه قرار گیرد و امنیت و ایمنی جمعیت مسلمان باید تضمین شود.

نماینده اتحادیه اروپا نیز در در سخنان خود یادآور شد که یک نظم اجتماعی بین المللی فقط محصول احترام به قوانین بین المللی، حمایت از حل اختلافات به طرق غیر خشونت آمیز و خلع سلاح می باشد و در خصوص خلع سلاح هسته ای افزود جنگ افزارهای هسته ای در پاکستان و اشتراک گذاری فناوری هسته ای با کره شمالی و ایران تهدیدی برای نظم اجتماعی بین المللی است.

کد مطلب: 58224
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 10:26:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی