به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 58229
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 10:39:59

تحلیلگر آمریکایی: دولت آمریکا و رژیم سعودی حقیقت درباره ۱۱ سپتامبر را مخفی می‌کنند

حقوق بشر  > جهان  - یک تحلیلگر سیاسی آمریکایی بر این باور است که دولت آمریکا و رژیم عربستان سعودی در حال مخفی‌کردن اطلاعات درباره تأمین مالی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ هستند.

به گزارش تسنیم، دکتر مارک میسون تحلیلگر سیاسی از کالیفرنیا در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم تأکید کرد: ادعاهای مطرح‌شده در مقاله نیویورک پست مطابق با بخش قابل توجهی از واقعیت‌ها و حقایقی است که ارتباط بین دولت سعودی و اسامه بن لادن به‌طور خاص و ارتباط ریاض با القاعده به‌طور کلی است. شواهد حقیقی موجود درباره دخالت اعضای دولت سعودی در تأمین مالی اسامه بن لادن و حملات 11 سپتامبر در آمریکا به‌اندازه‌ای کافی است که هر گونه شک و تردید را از بین ببرد.

وی در ادامه افزود: علاوه بر 28 صفحه گزارش کنگره آمریکا درباره حملات 11 سپتامبر که از افکار عمومی مخفی نگه داشته شده است، دولت آمریکا اسناد بیشتری دارد که آنها را نیز مخفی کرده است. علاوه بر این، درخواست سازمان سیا برای کپی اسناد مربوط به حساب‌های بانکی بن لادن از سوی دولت سعودی رد شده است. تأمین مالی این حملات از کره مریخ انجام نشده است.

میسون در پاسخ به این سؤال که "مقام‌های آمریکایی از نقش عربستان سعودی در این حملات به‌طور کامل آگاه هستند ولی هیچ کسی در دولت و سنا جرئت گفتن حقیقت را به افکار عمومی ندارد،" تصریح کرد: گرچه باب گراهام سناتور ارشد و سایرین از دولت اوباما خواستند تا 28 صفحه گزارش کنگره درباره حملات 11 سپتامبر را منتشر کند ولی هیچ اقدام عملی در این خصوص انجام نشده است. دولت آمریکا به‌طور بی‌وقفه درباره تروریسم صحبت می‌کند ولی هیچ توجهی به تروریست‌ها و قربانیان حملات تروریستی ندارد. آمریکا بیشتر نگران حفظ روابط مطلوب با عربستان سعودی است تا اینکه نگران قربانیان حملات تروریستی 11 سپتامبر باشد، با وجود اینکه اکثر این قربانیان شهروندان آمریکایی بودند. ایالات متحده به سرنوشت شهروندان خود اهمیت نمی‌دهد. این نگرش بی‌تفاوت نسبت به شهروندان آمریکایی، تاریخ و سابقه دیرینه‌ای دارد. آمریکا تنها کشور صنعتی جهان است که یک برنامه آزاد ملی در زمینه بهداشت و سلامت ندارد. این بی‌توجهی هر سال منجر به مرگ‌ومیر ده‌ها هزار نفر می‌شود. اگر آمریکا به این سادگی اهمیتی برای مرگ‌ومیر شهروندانش ناشی از بیماری‌های قابل پیشگیری قائل نمی‌شود، چگونه باید انتظار داشته باشیم که برای قربانیان حملات تروریستی اهمیتی بدهد.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که چرا رسانه‌های خبری آمریکایی در قبال واقعیت‌های مربوط به حملات 11 سپتامبر سکوت اختیار کرده‌اند، گفت: رسانه‌های خبری آمریکا به‌عنوان رسانه‌های تبلیغاتی برای ماجراجویی‌های واشنگتن عمل می‌کنند. رسانه‌های خبری آمریکایی به‌ندرت درباره مسائل مربوط به دولت آمریکا انتقاد کرده یا درباره آن تحقیق می‌کنند. این مسئله اغراق نیست. آمریکا در بدبختی جهانی، ارتکاب جنایات جنگی، ترورهای سیاسی و تأمین بودجه جوخه‌های مرگ در آمریکای مرکزی دست دارد، این تنها بخشی از فعالیت‌های خرابکارانه آمریکا است. در پاسخ، رسانه‌های خبری آمریکا به این مسائل نمی‌پردازند. این یک عمل و رفتار استاندارد از سوی رسانه‌های خبری آمریکایی است و ما نباید به‌خاطر بی‌توجهی رسانه‌های خبری آمریکایی به واقعیت‌های حملات 11 سپتامبر، متعجب شویم.

کلید واژه: 11 سپتامبر
کد مطلب: 58229
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 10:39:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی