به روز شده: 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 58232
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 11:23:54

"بحران روهینگیا" بستری برای سوء استفاده گروه‌های تروریستی

حقوق بشر  > جهان  - به حاشیه رانده شدن مسلمانان روهینگیا در میانمار می‌تواند توجه گروه‌های افراطی را به خود جلب کند. این مساله نگرانی‌ها را درباره تبدیل شدن میانمار به بستری برای گروه‌های تروریستی افراطی نظیر داعش افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی ان بی سی، تحلیلگران مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک با اشاره به بحران مسلمانان روهینگیا اعلام کرده‌اند، خشونت‌های اخیر در میانمار می‌تواند باعث جذب نیروهای خارجی شود.

همچنین محققان دانشگاهی در سنگاپور در گزارشی اعلام کردند، شرایط کنونی در ایالت راخین باعث افزایش نفوذ دیدگاه‌های افراط گرا از جمله ایدئولوژی داعش در این منطقه شود که می‌تواند وضعیت میانمار را بیش از پیش وخیم‌تر کند.

در همین راستا پیتر موم فورد، یک تحلیلگر سیاسی اعلام کرد: تندروهای اندونزی کشوری که بیشترین جمعیت مسلمان را دارد در حال حاضر از بحران میانمار برای بازی در تنش‌های داخلی – مذهبی این کشور استفاده می‌کنند.

گروه‌های سیاسی اسلامی اندونزی در حال حاضر اعتراضات گسترده‌ای را در حمایت از روهینگیا برگزار کرده و در اعتراضات هفتم سپتامبر خود خواستار اعلام جهاد علیه بودایی‌های میانمار شدند.

وی ادامه داد: نگرانی‌هایی درباره وضعیت ایالت راخین وجود دارد که این منطقه بیشتر در دستان افراط گرایان از آسیای جنوب شرقی و کشورهای دیگر باشد.

کد مطلب: 58232
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 11:23:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی