به روز شده: 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 58235
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 11:48:47

انتقاد دیده بان حقوق بشر از بانک های رژیم صهیونیستی

حقوق بشر  > جهان  - دیده بان حقوق بشر از بانک های رژیم صهیونیستی به خاطر مشارکت در توسعه شهرکهای یهودی نشین انتقاد کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر مهمترین رویدادهای سرزمین های اشغالی به شرح ذیل است..


نظامیان صهیونیست روز چهارشنبه به چند روستا در غرب شهر جنین یورش بردند .
منابع محلی اعلام کردند نظامیان صهیونیست در ساعات اولیه امروز به روستاهای رمانه ، الطیبه و عانین یورش بردند . منابع محلی افزودند نظامیان اشغالگر با یورش به این روستاها با جوانان فلسطینی درگیر شدند .­به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین از جنین ، نظامیان اسرائیلی صبح امروز همچنین یک فلسطینی را در شهر بیت امر در شمال الخلیل ربودند .منابع محلی گزارش دادند نظامیان اسرائیلی با یورش به خانه یوسف محمد زعاقیق 27 ساله در شهرک بیت امر او را بازداشت و برای بازجویی به پایگاه نظامی عصیون واقع در شمال این شهرک منتقل کردند.نظامیان اسرائیلی صبح امروز همچنین به دو شهرک یطا و اذنا در جنوب و غرب شهر الخلیل یورش بردند .

نظامیان صهیونیست شماری فلسطینی را بازداشت کردند
نظامیان صهیونیست یک فلسطینی را در کرانه باختری رود اردن زخمی و شمار دیگری را در شهرهای کرانه باختری و شهر اشغالی قدس بازداشت کردند.
لیث دراغمه دیشب در تیراندازی سربازان اشغالگر صهیونیست در درگیری ها در شهر طوباس در کرانه باختری زخمی شد. نظامیان صهیونیست دو جوان دیگر به نامهای نعمان صوافطه و محمد ابو جباره را بازداشت کردند.همچنین نظامیان صهیونیست شماری از فلسطینیان را در قدس اشغالی و چندین منطقه دیگر در کرانه باختری بازداشت کردند و حملات نظامیان به بیت لحم ، نابلس و خلیل و رام الله متمرکز بود.

انتقاد دیده بان حقوق بشر از مشارکت بانکهای صهیونیستی در فعالیت شهرکسازی
دیده بان حقوق بشر امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای از بانک های رژیم صهیونیستی به خاطر مشارکت و همکاری در توسعه شهرکهای یهودی نشین در کرانه باختری و تامین وام برای کارهای ساختمانی در اراضی اشغالی انتقاد کرد.
دیده بان حقوق بشر امروز با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد هیچ قانونی در اسرائیل بانکها را به تامین چنین خدماتی برای شهرکسازی در کرانه باختری ملزم نکرده است. این بیانیه می افزاید بانکهای اسرائیلی بدون در نظر گرفتن تعهدات حقوق بشری خود به ارائه خدمات مالی و تخصیص وام برای کارهای ساختمانی و شهرکسازی در این مناطق ادامه می دهند.

سی هزار فلسطینی همچنان در غزه بی خانمان هستند
اداره هماهنگی امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل افزود سه سال بعد از جنگ اسرائیل ضد منطقه غزه همچنان سه هزار نفر از ساکنان این منطقه آواره و بی خانمان هستند. این نهاد وابسته به سازمان ملل اعلام کرد هنوز هیچ منبع مالی برای بازسازی دو سوم مردم آواره و بی خانمان شده منطقه غزه اختصاص داده نشده است.

کاهش کمک های مالی به فلسطینیان
سازمان ملل متحد از کاهش قابل توجه کمکهای مالی به فلسطینیان به علت تداوم سیاست های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی خبر داد.
کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد روز سه شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد کمکهای مالی کشورهای و سازمانها به فلسطینیان در فاصله سالهای 2014 تا 2016 سی و هشت درصد کاهش یافته است.

انتقاد فعالان حقوق بشر و مردم آرژانتین از سفر نتانیاهو به کشورشان
به رغم استقبال رئیس جمهور آرژانتین از نخست وزیر رژیم صهیونیستی مردم این کشور به ویژه فعالان حقوق بشر از این سفر و رئیس جمهور کشورشان به شدت انتقاد کردند.
کد مطلب: 58235
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 11:48:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی