به روز شده: 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 58241
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 14:59:39

آغاز به کار مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در همدان

آغاز به کار مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در همدان
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به طور رسمی در استان همدان آغاز بکار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از وزارت دادگستری، مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، ظهر سه شنبه در کارگروه بانوان و خانواده استان همدان با بیان اینکه کنوانسیون حقوق کودک به عنوان یک سند بین‌المللی پذیرفته شده و همه کشورها به این کنوانسیون پیوسته‌اند، رویکرد حق‌مدارانه را یک رویکرد اساسی در حوزه حقوق کودکان عنوان کرد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه نباید برای اقدامات انجام شده سر کودکان منت گذاشت و باید با جان و دل در این حوزه کار کرد، گفت: کودکان باید مورد توجه قرار گیرند.

الوندی با تاکید براینکه در دنیا با تضعیف حقوق کودکان مواجهیم و باید بیش از پیش این موضوع مورد توجه قرار گیرد، گفت: همدان از استان‌های کم‌مشکل در این زمینه است اما وضعیت برخی استان‌های کشور بسیار ناراحت‌کننده است.

نگاه به حقوق کودکان باید یک نگاه حق‌مدارانه باشد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه نگاه ما به حقوق کودکان باید یک نگاه حق‌مدارانه باشد، گفت: یکی از قواعد انجام فعالیت در زمینه حقوق کودکان را بین بردن تبعیض‌ها است.

الوندی بااشاره به اینکه در این خصوص با آموزش و پرورش جدال‌ها و بحث‌ داریم اما تعاملات خوبی نیز وجود دارد، افزود: حوزه کودک یک حوزه بی‌تنش و نیازمند دلسوزی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه باید بینش‌ها و نگرش‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را تغییر داد، اظهار داشت: فنی و حرفه‌ای باید بخشی را به حوزه کودک اختصاص دهد.

کد مطلب: 58241
زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 14:59:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب