به روز شده: 13 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 59012
زمان انتشار: سه شنبه 18 مهر 1396 - 16:11:19

فعال یمنی خبر داد: هرج و مرج در مناطق یمنی تحت اشغال عربستان و امارات

فعال یمنی خبر داد: هرج و مرج در مناطق یمنی تحت اشغال عربستان و امارات
بیداری اسلامی > یمن  - یک فعال رسانه‌ای یمنی تاکید کرد که چند دستگی میان نیروهای اشغالگر و مزدورانشان در جنوب یمن و حضور القاعده و داعش باعث بروز هرج و مرج در این استان‌ها شده است.

به گزارش تسنیم، «حمید رزق» فعال رسانه‌ای یمنی در خصوص درگیری های جاری میان اشغالگران و مزدورانشان در جنوب یمن توضیح داد و گفت: منشا درگیری های جاری میان اشغالگران و مزدورانشان در جنوب یمن  یک اختلاف اساسی میان عربستان و امارت است و هرچه از راس هرم به سمت پایین حرکت کنیم درگیری ها و چند دستگی ها بیشتر می شوند.

وی ادامه داد: در جنوب کشور دو جریان اصلی حضور دارند، جریان اول جریان جنبش جنوب است که امارات متحده عربی از آنها پشتیبانی می کند و این گروه به دنبال استقلال هرچه سریعتر جنوب یمن هستند. جریان دوم نیروهای عبد ربه منصور هادی و نیروهای وابسته به اخوان المسلمین هستند که عربستان سعودی از آنان پشتیبانی می کند. بنابر این ما در مقابل دو جریان قرار داریم منصور هادی و اخوان المسلمین با پشتیبانی عربستان در یک طرف و جنبش جنوب با پشتیبانی امارات در طرف دیگر. رقابت برای دست یافتن به ثروت و امتیازهای ویژه باعث پدیدار شدن اختلافات و درگیری های فراوانی میان شاخه های مختلف این دو گروه اصلی شده است.

حمید رزق به توضیحات خود ادامه داد و گفت: در خصوص درگیری های داخلی میان جریان مورد حمایت عربستان سعودی می توان گفت، نیروهای وابسته به منصور هادی به رهبری فرزند او جلال عبد ربه با جریانی که قصد دارد کنترل تمام امور را در دست بگیرد درگیر شده است. جنبش جنوب نیز پس از آنکه تبدیل به ابزاری در دست امارات برای دست زدن به جنایت های مختلف شد، اعتبار و پایگاه مردمی خود در جنوب یمن را از دست داد.این جنبش دست به جنایت های متعددی زده و کنترل استان های جنوبی، فرودگاه ها، بندرها را دردست گرفته و به شکنجه و آدم ربایی روی آورده است.

او همچنین تاکید کرد: وجود القاعده و داعش در استان های جنوبی باعث ایجاد هرج و مرج در این استان ها شده و شهرهای جنوبی با  آدم ربایی و کشتار گسترده روبرو هستند، در سایه حضور اشغالگران در استان های جنوبی شاهد حضور تمام گروه های و نیروها به غیر دولت مشروعی که از آن صحبت می کنند هستیم. در استان های جنوبی مشاهده کردیم تمام وعده های اشغالگران مبنی بر ایجاد امنیت در یمن و تامین خدمات شهری بی پایه و اساس هستند.

وی در پایان گفت: درگیری های جاری در داخل عربستان سعودی واختلافات به وجود آمده میان کشورهای حاشیه خلیج فارس و قطر بازتاب شکست عربستان در جنگ یمن است. محمد بن سلمان پس از شکست در یمن به دنبال وارد شدن به پرونده های ساده تر برای محقق کردن پیروزی های سیاسی و جبران شکست در یمن است  سعودی ها می خواهند برای جبران شکستشان در یمن قطر را از نظر سیاسی تابع خود کنند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 59012
زمان انتشار: سه شنبه 18 مهر 1396 - 16:11:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین