به روز شده: 2 روز و 19 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 59023
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 09:48:08

اخراج مجدد گروهی از مهاجران از یونان به ترکیه

اخراج مجدد گروهی از مهاجران از یونان به ترکیه
پایش  - مقامات یونان بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کردند که با انتقادهای شدید سازمان های حقوق بشری مواجه گردید.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از دویچه وله، مقامات یونان با حمایت سازمان حفاظت از مرزهای اروپایی "فرونتکس" بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کردند که  با انتقادهای شدید سازمان های حقوق بشری مواجه گردید.

اخراج مهاجران سوریایی پس از آن متوقف شده بود که دو مهاجر سوری، به خاطر اخراج شان به دادگاه شکایت کرده بودند.

با این حال، دیوان عالی یونان در ماه سپتامبر تصمیم نهایی اش را اعلام کرد که ترکیه برای این مهاجران کشور سوم و امن محسوب می شود و به همین دلیل یک بار دیگر راه برای اخراج مهاجران سوریایی باز شد.

 پلیس یونان اعلام کرده است که این مهاجران با یک پرواز اختصاصی از میدان هوایی جزیره لسبوس به شهر آدانا در ترکیه انتقال داده شدند.

 مقامات یونان گفته اند که اخراج ها از یونان به ترکیه با مفاد توافقنامه مهاجران میان اتحادیه اروپا و ترکیه مطابقت داشته است.

براساس این توافقنامه که ماه مارس سال گذشته امضا شده، مهاجرانی که به صورت غیرقانونی از ترکیه به یونان بیایند و درخواست پناهندگی شان در یونان قبول نشود، به ترکیه اخراج می شوند.

پلیس یونان از زمان تطبیق این قرارداد تاکنون ۱۳۶۰ مهاجر را که فقط ۲۱۶ تن شان سوریایی بوده اند از یونان به ترکیه اخراج کرده است.

کلید واژه: مهاجران - یونان - پایش
کد مطلب: 59023
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 09:48:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب