به روز شده: 2 روز و 18 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 59033
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 11:49:05

تعداد دقیق قربانیان خشونت پلیس آمریکا ثبت نشده است

تعداد دقیق قربانیان خشونت پلیس آمریکا ثبت نشده است
حقوق بشر  > جهان  - نتایج بررسی های محققان نشان می‌دهد که بیش از ۱۱۰۰ نفر طی سال ۲۰۱۵ میلادی توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند ولی کمتر از نیمی از این مرگ و میرها به درستی توسط مقام‌های دولتی ثبت شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج تحقیق و بررسی نشریه "پلوس مدیسین" نشان می دهد که مقام های آمریکایی در ثبت و ضبط آمارهای دقیق مربوط به قربانیان خشونت پلیس ناکام بوده اند به طوری که آمارهای کمتر از نیمی از 1100 نفری که در سال 2015 میلادی توسط پلیس کشته شده اند، از سوی مقام های دولتی ثبت شده است.

جاستین فلدمن نویسنده این گزارش در سخنانی تاکید کرد: برای حل و فصل موثر مشکل مربوط به قتل هایی که توسط پلیس انجام می شود، افکار عمومی باید آمارهای بهتری درباره اینکه چه کسی کشته شده، کجا و تحت چه شرایطی این قتل ها صورت گرفته است، داشته باشند.جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات از سوی رسانه های خبری نیز می تواند به حل و فصل این مشکل کمک کند.

پژوهشگران به این مساله نیز پی برده اند که هیچ سیستمی وجود ندارد که به طور معتبر و قابل اعتماد، مرگ و میرهای مربوط به اقدامات پلیس آمریکا را رصد و پیگیری کند.

تنها پایگاه رسمی اطلاعات و داده ها که وظیفه جمع آوری این گونه اطلاعات را دارد، در سال 2015 میلادی تنها 44.9 درصد از کشتارهای مرتبط با پلیس آمریکا را جمع آوری و ثبت کرده است.

این تحقیق نشان می دهد که در سال 2015 میلادی در مجموع بیش از 1166 نفر توسط پلیس آمریکا کشته شده اند.

روزنامه گاردین جمع آوری دقیق تری از اطلاعات مربوط به کشتار افراد توسط پلیس آمریکا داشته و 93.1 درصد این مرگ و میرها را ثبت کرده است. محققان بر این باورند که هر دو منبع جمع آوری اطلاعات، 44 مورد مرگ و میر قربانیان را ثبت نکرده اند.

نکته عجیب این تحقیق آن است که بیشترین موارد عدم ثبت و ضبط اطلاعات مربوط به کشتار افراد توسط پلیس آمریکا در مناطق کم درآمد، سیاهپوستان و افراد زیر 18 سال بوده است. به عنوان مثال 17 مورد مرگ و میر توسط پلیس در ایالت اورگون ثبت شده ولی هیچ یک از 36 مورد مرگ و میر در اوکلاهما ثبت نشده است.

کد مطلب: 59033
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 11:49:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب