به روز شده: 9 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 59046
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 13:22:28

نخستین واحد بازی درمانی دولتی راه اندازی شد

نخستین واحد بازی درمانی دولتی راه اندازی شد
کودکان  -  سرپرست مرکز صدای مشاور 1480 تهران از راه اندازی نخستین واحد بازی درمانی دولتی در مرکز جامع خدمات مشاوره بهزیستی تهران به ایرنا خبر داد و گفت: بازی درمانی برای بهبود مشکلات عاطفی ، رفتاری و هیجانی کودکان مانند اضطراب شدید ، ناسازگاری با والدین و کودک آزاری بکار می رود.

به گزارش ایرنا، لیلا کریمی افزود: یکی از بهترین رویکردهای مشاوره کودک ، بازی درمانی است که در آن از طریق بازی هایی که با کودک انجام می شود ، مشکلات عاطفی، هیجانی و رفتاری او بهبود می یابد که البته برای این کار مشاور و روانشناس در کنار کودک حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: خدمات بازی درمانی دولتی رایگان است و روزانه ظرفیت پذیرش پنج تا 6 کودک را دارد اما لازم است که ابتدا کودکان هنگام معاینه بالینی روانی از سوی مشاوران، تشخیص بازی درمانی بگیرند و ارجاع شوند و سپس والدین اقدام به نوبت گیری کنند.
وی اضافه کرد: یکی از رویکردهای بازی درمانی، 'بازی درمانی کودک محور' است که در آن به بهبود روابط کودک و والد ، پرداخته می شود و از طریق آموزش ها ، بازی درمانی در خانه نیز ادامه می یابد.
سرپرست مرکز صدای مشاور 1480 تهران در پاسخ به این سئوال که آیا مراکز بازی درمانی رایگان نیاز به توسعه بیشتری در کشور ندارند، اظهار داشت: سیاست های بهزیستی بر واگذاری امور به بخش خصوصی استوار است و در بخش های مشاوره به نیازمندان ، 'یاری برگ' ارائه می شود و از سوی دیگر مراکز خصوصی تخصصی کودک و نوجوان در کشور در حال افزایش است که همه آنها مجهز به واحد بازی درمانی هستند.
کریمی یادآور شد: بازی درمانی برای کودکانی که تحت آزارهای جسمی و جنسی قرار می گیرند ، بهترین رویکرد به شمار می رود.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 59046
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1396 - 13:22:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4