به روز شده: 14 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 59116
زمان انتشار: یکشنبه 23 مهر 1396 - 08:46:21

دبیرکل جنبش انصارالله: تهاجم آل سعود مانند 120 سال استعمار انگلیس در یمن است

دبیرکل جنبش انصارالله: تهاجم آل سعود مانند 120 سال استعمار انگلیس در یمن است
بیداری اسلامی > یمن  - دبیر کل جنبش انصار الله یمن، تهاجم سعودی- اماراتی تحت پرچم آمریکا به یمن را با استعمار انگلیس مقایسه کرد که مناطق جنوبی این کشور را به مدت 120 سال به اشغال خود درآورد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، دبیر کل جنبش انصار الله یمن، تهاجم سعودی- اماراتی تحت پرچم آمریکا به یمن را با استعمار انگلیس مقایسه کرد که مناطق جنوبی این کشور را به مدت 120 سال به اشغال خود درآورد.
عبدالملک بدرالدین در سخنان خود به مناسبت پنجاه و چهارمین سالگرد آغاز انقلاب مردم یمن علیه استعمار انگلیس گفت: دین اسلام دارای اصول، ارزش ها و آموزه های بزرگی است که اگر امت به آن پایبند باشند پاکترین زندگی را برای آنان تضمین می کند و عدالت، خیر و حقیقت را برای شان به ارمغان می آورد. تاریخ این امت در مراحل گوناگون و نسل های گذشته سرشار از ظلم ها، گمراهی ها و فسادهایی است که در دوران اموی، عباسی و سایر دوران ها روی داده است و ما در عصر حاضر باید از آنها پند بگیریم و برای تصحیح مسیر حرکت خود تلاش کنیم. ما باید در این تاریخ سرشار از مصیبت و رنج تأمل کنیم که چرا با وجود اینکه اسلام دین رهایی، عدالت و خیر است اما در میان پیروان آن جنایت ها و بی عدالتی ها بسیار است و به مقدسات و نمادهای اسلامی بی احترامی می شود؟ واقعیت این است که با وجود تمام فعالیت هایی که در میان امت وجود دارد در اصول اساسی اسلام تحریف صورت گرفته است، مفاهیمی به اسم اسلام به مردم ارائه می شود که به آنان می گوید اگر طاغوت هایی بر شما حکمرانی کردند که قلب هایشان مانند قلب های شیاطین است باید از انها اطاعت کنید و نباید به مخالفت با آنها بپردازید. این فرهنگ به مردم ارائه شده است و احادیث دروغینی در این زمینه جعل شده است. این مسأله زمینه را برای تقویت قدرت طاغوتها و ظالمان فراهم کرده است. ما نیز در عصر حاضر شاهد چنین طاغوتهایی هستیم که بر مسند قدرت تکیه زده اند و امکانات بسیاری در اختیار دارند، ولی به ابزار سر سپرده ای برای خدمت به آمریکا و اسرائیل تبدیل شده اند و به نمونه بارزی برای طغیان اموی تبدیل شده اند، این نمونه که نه تسلیم هدایت می شود و نه به سنت اقتدا می کند نمونه ای است که پیروان آن دارای قلب های شیاطین در اجسام انسانی هستند و خود را مقید به هیچ قانون، ضابطه قانونی و شرعی و اخلاقی نمی دانند. امروز ما مردم یمن شاهد تهاجم عربستان به کشور خود هستیم، عربستان نمونه ای از این طغیان و سرکشی است که مشابهش در هر دوره و عصری یافت می شود و دارای شیوه رفتاری یکسانی با طاغیان ما قبل خود است.
عبدالملک بدر الدین در ادامه تصریح کرد: اسلام به ما اجازه نمی دهد در برابر این طاغوت های گمراه و جنایتکار که برای رسیدن به اهداف خود هر چیزی را مباح می دانند سکوت کنیم و با آنان سازش کنیم و سر تعظیم فرود آوریم. وظیفه هر مسلمانی است که علیه این طاغوتها به حرکت درآید و فعالیت کند و در مقابل ظلم و جنایت انان بایستد و به آنان اجازه ندهد در حق او ظلم کنند و فساد و سرکشی به بار بیاورند. امروزه بسیاری از مسلمانان نمی دانند که احساس مسئولیت بخشی اساسی در اسلام است و فکر می کنند اسلام فقط دارای بخش عبادتی و روحانی است. در اسلام جایز نیست که نسبت به اطراف خود و اتفاقاتی که در جریان است بی تفاوت باشیم و باید روح آیات قرآنی را در خصوص مسئولیت پذیری درباره جامعه و اطرافیان خود اجرایی کنیم. امت اسلامی گزینه صحیح دیگری ندارد جز اینکه به پا خیزد و با تمام جدیت به مقابله با طاغوتیان بپردازد، در غیر این صورت امت هزینه گزافی خواهد پرداخت. این یک درس مهم است که باید بیاموزیم، به ویژه در این عصر و دوران که امت اسلامی با توطئه ها و دسیسه های طاغوت آمریکایی اسرائیلی و مزدوران آن مواجه است، مزدورانی که در داخل این امت هستند و برای تأمین منافع طاغوت فعالیت می کنند. به اقدامات آمریکا و اسرائیل و دنباله های مزدور آنان در داخل امت اسلامی نگاه کنید که چگونه هر چیزی را برای رسیدن به اهداف خود مباح می دانند و بر روی کودکان یمنی بمب می ریزند، انسان ها را به قتل می رسانند، مساجد را نابود می کنند، مزارع و بازارها و خیابان ها را هدف قرار می دهند و شرمسار نمی شوند. تلاش می کنند سرزمین مردم یمن را به اشغال دراورند و درایی های انان را به یغما می برند و هر کاری انجام می دهند. موضوعی که باعث شکل گرفتن و گسترش این طغیان می شود در مرحله نخست عدم اگاهی در مورد این طغیان و میزان بزرگی و خطر آن و تسلیم شدن و سکوت در برابر آن است و در مرحله بعد مربوط به نگرانی ها و ترس ها از طاغوتیان است که باعث تسلیم شدن و خضوع در برابر آنان می شود.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 59116
زمان انتشار: یکشنبه 23 مهر 1396 - 08:46:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین