به روز شده: 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 59347
زمان انتشار: دوشنبه 1 آبان 1396 - 11:06:34
دبیر ستادحقوق بشر در گفت‌وگو با میزان:

دستگیری و انتقال نگار قدس کنی به آمریکا مقبول نیست/ این اقدام خلاف قوانین بین المللی است

دستگیری و انتقال نگار قدس کنی به آمریکا مقبول نیست/ این اقدام خلاف قوانین بین المللی است
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر در رابطه با آخرین وضعیت خانم نگار قدس کنی شهروند ایرانی محبوس در استرالیا، با بیان اینکه این عمل دولت آمریکا را در لیست بلند سیاه کارنامه این کشور یک اقدام جدید می‌دانیم، گفت: قوانین ما در این قمست هم روشن و هم منعطف است، بنابراین دستگیری ایشان را واقعا خلاف قانون می‌دانیم و این اقدام هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، دکتر محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در پاسخ به سئوالی در رابطه با آخرین وضعیت خانم نگار قدس کنی شهروند ایرانی محبوس در استرالیا، با بیان اینکه این عمل دولت آمریکا را در لیست بلند سیاه کارنامه این کشور یک اقدام جدید می‌دانیم، گفت: قوانین ما در این قمست هم روشن و هم منعطف است، بنابراین دستگیری ایشان را واقعا خلاف قانون می‌دانیم و این اقدام هیچ توجیهی ندارد.


وی افزود: مخالف دستگیری و انتقال ایشان به آمریکا هستیم به خصوص اینکه نامبرده در وضعیت جسمانی نامساعدی به سر می‌برد و باردار است و در دسترسی‌ها و تغذیه و مسائل پزشکی محدودیت‌های زیادی دارد.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه بهانه دستگیری و انتقال خانم نگار قدس کنی به آمریکا مقبول نیست، تصریح کرد: این اقدام خلاف قانون و نُرم‌های بین المللی است.

لاریجانی تصریح کرد: بنده با مسئول مربوطه دولت استرالیا صحبت کرده و از آن‌ها خواسته‌ایم خویشتنداری کنند و از دستگاه قضایی و اطلاعاتی ما اطلاعات لازم را بگیرند.
کد مطلب: 59347
زمان انتشار: دوشنبه 1 آبان 1396 - 11:06:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب