به روز شده: 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 59369
زمان انتشار: چهارشنبه 3 آبان 1396 - 02:02:02
دبیر ستاد حقوق بشر در گفت وگوی تیتر امشب شبکه خبر؛

اجازه نمی دهیم به اسم گزارشگر در ایران فساد کنند/اگر آمریکا از برجام خارج شود دیگر توافقی وجود ندارد

اجازه نمی دهیم به اسم گزارشگر در ایران فساد کنند/اگر آمریکا از برجام خارج شود دیگر توافقی وجود ندارد
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر گفت : حقوق بشر مفهوم بد شانسی است چون جنایتکارانی مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه که پرچم حقوق بشر را در دست گرفته اند در این زمینه کارنامه بدی دارند، ما برای آمدن گزارشگر مشکلی نداریم اما اجازه نمی دهیم که به اسم گزارشگر در کشور ما فساد کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در برنامه زنده تلویزیونی تیتر امشب شبکه خبر، با اشاره به اتهامات حقوق بشری علیه ایران اظهار داشت: حقوق بشر یک مفهوم بد شانسی است چون جنایتکارانی مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه که پرچم حقوق بشر را در دست گرفته اند در این زمینه کارنامه بدی دارند. بازجویی هایی غیر متعارف مانند واتربردینگ برای آنها قانونی و یک امر متعارف است. در آمریکا هر دستگاه امنیتی می تواند هر فردی را به مدت بسیار زیاد بدون حکم قضایی بازداشت کند.

وی افزود: نژاد پرستی در آمریکا غوغا می کند و تفتیش عقاید هم باب شده،کاری که ترامپ در مرزهای خود کرده است . چنین جنایت هایی بسیار وسیع است و دست آنها به خون هزاران نفر از مردم کشورهایی مثل یمن، بحرین، سوریه، عراق، افغانستان آلوده است. با این حال آمریکا و غربی ها پرچم دار حقوق بشر شده اند که بسیار خنده دار است.

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: حقوق بشر متاسفانه وسیله ای شده برای کسب منافع بین المللی که این کشورها بر علیه کشورهایی که منافع آن ها را به خطر انداخته اند از آن استفاده کنند، اما ما در جمهوری اسلامی یک سیاست مستمر و  مبنای روشنی داریم. ما حقوق بشر را با مبنای اسلامی خود نگاه می کنیم اولین مفهوم کلیدی حقوق بشر پاسداری از کرامت انسانی است و کرامت انسانی را نه کسی می تواند بگیرد و نه کسی صدقه داده بلکه این کرامت یک هبه الهی است.

وی در ادامه تاکید کرد: راهکارهای پاسداشت این کرامت مشخص و ویژه است، لذا ما هیچ فرصتی را در عرصه بین المللی در دفاع از حقوق ملت خود از دست نمی دهیم به خصوص اکنون که نسل سوم اسناد حقوق بشر در جریان است. نسل اول اسناد مثل منشور حقوق بشر است؛ نسل دوم راهکار ها ، رویه ها و پایش است و نسل سوم بازنگری مفاهیمی چون حق حیات، حق سلامت، همسر و زندگی مشترک و امثال آن است. اکنون  زمان مناسبی است که جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و با کمک کشورهای اسلامی و حتی همه کشورهای جهان این دیکتاتوری سکولار لیبرال غربی را که بسیار منافقانه است را به چالش بکشد و بگذاریم دیگر فرهنگ ها رشد کند .


دبیر ستاد حقوق بشر در تیتر امشب

حقوق بشر از نگاه ما مبنای اسلامی دارد


معاون امور بین الملل قوه قضائیه گفت: یکی از مهم ترین حقوق انسان ها این است که ملت ها بتوانند راه و رسم زندگی خود را انتخاب کنند، غربی ها به دنیا می گویند که شما این حق را دارید و این حق را ندارید . آنها برخی حقوق را از ما می گیرند اما حق های ساده مثل مسجد رفتن و یا لباس پوشیدن را به ما می دهند و می گویند آزاد است.  چیزی که غربی ها ما را به آن متهم می کند خودشان به آن آلوده و متهم هستند، لذا صلاحیت این حرف ها را ندارند.  حقوق بشر یک مبنای اسلامی دارد و باید دین خودمان را بفهمیم و آن را به دنیا معرفی کنیم.

وی افزود: اتهامات آنها به ما مبنا ندارد  وبارها در این زمینه رسوا شده اند.مثلاً می گویند چرا گزارشگر ویژه را به ایران راه نمی دهیم، البته از اول انقلاب تا کنون آنها چهار، پنج بار برای ایران گزارشگر انتخاب کرده اند که ما برخی را راه داده ایم و برخی را راه نداده ایم . ما می گوییم این گزارشگری که هنوز وارد کار نشده ،می رود با بی بی سی مصاحبه می کند و یک لیست بلند بالای اتهامات را ارائه می دهد و می گوید موی لای درز این گزارش نمی رود حرفش قابل قبول نیست. این متدولوژی چارچوبی دارد . ما برای آمدن گزارشگر مشکلی نداریم اما اجازه نمی دهیم که به اسم گزارشگر در کشور ما فساد کنند.

محمد جواد لاریجانی بیان کرد: در جمهوری اسلامی به اسم حقوق بشر در فتنه سال 88 چه جنایت هایی صورت گرفت یعنی بیشترین خیانت ها به مملکت انجام شد. در آن سال کشور را به شورش کشاندند و اسمش را حقوق بشر گذاشتند. حقوق بشر که کرامت دارد بیرقی شده که منافقینی که بیش از 20 هزار نفر را شهید کرده اند و انواع گروهک های ضد انقلاب و یهودی های کودک کش و آمریکا بیایند زیر این پرچم سینه بزنند؛ پس این علم ، علم باطلی است. در بحث حقوق بشر جمهوری اسلامی در مبانی خود نه تنها تردیدی ندارد بلکه آن را یک گنج مهم و ارزشمند می داند.

وی درباره ساختار ستاد حقوق بشر،گفت: ستاد حقوق بشر مال قوه قضاییه نیست بلکه رئیس قوه قضاییه ، رئیس این ستاد است و 5 وزیر مثل وزیر اطلاعات، وزیر فرهنگ، وزیر دادگستری، وزیر کشور و نیز روسای نیروی انتظامی، سازمان زندان ها و برخی از نمایندگان مجلس عضو این ستاد هستند، شورای عالی امنیت در سال 84 مصوب کرد که این ستاد تشکیل شود.

غرب با دیکتاتوری سکولار لیبرال بشر را از شکوفایی تمدن اسلامی محروم کرده

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ما با غربی ها صحبت هایمان را در دو لایه انجام می دهیم، در لایه اول آن ها از ما اشکالاتی می گیرند و ما هم به آن ها اشکالاتی می گیریم؛ مثلاً ما به آن ها ایراد می گیریم که یک زن باردار ایرانی را در استرالیا چرا بازداشت کرده اند؛ چون آمریکا گفته که این زن منشی یک شرکتی بوده که ممکن است با ایران همکاری داشته باشد.آن ها یک زن باردار ایرانی را گرفته اند و می خواهند تحویل آمریکا بدهند لذا ما می گوییم که این کارشان خلاف تعهدات بین المللی است.

وی همچنین اظهار داشت: لایه دیگر صحبت های ما با غربی ها بحث تبیین است که مهم تر از لایه چالش ها است به عنوان مثال ما با ایتالیایی ها یک مدل از گفتگو را راه انداخته ایم که البته الهام گرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است. مثلاً ما یک موضوع را انتخاب می کنیم و می گوییم که قضات ما و شما بیایند حول آن موضوع بحث کنند و ما با مبانی اسلامی با آن ها بحث می کنیم. خوشبختانه قضات ما در بحث با دیگر کشورها از بسیار برجسته ترند و این قضیه کاملا محسوس بود.

لاریجانی ادامه داد : آنها سوال کردند قوانین ایران چه نوع انبعاثی از فقه اسلامی دارد و چگونه از آن نشات گرفته که در آنجا بحث قواعد فقهی که سرچشمه این مسائل است را به تفصیل توضیح دادیم که قاعده" درء و قبح عقاب لابیان " از این موارد بود و برای آنها بسیار جالب بود و آنها قانع شدند، عقلانیت اسلامی که پایه نظام مدنی _ سیاسی است بسیار شایسته است و متقاضی بودند این مباحث دور بعد در ایران برگزار شود و از همه اروپا در آن شرکت کنند.

وی افزود: معتقدم غرب با دیکتاتوری سکورال لیبرالی که در دنیا راه انداخته، بشر را از شکوفایی تمدنها به خصوص تمدن اسلامی محروم کرده و این وظیفه مهمی است که مسلمانان این ذخیره بزرگ رابه جهانیان معرفی کنند، به خصوص که ما ضرباتی از سلفی گری خوردیم، فکر کردند اسلام یعنی سر بریدن که چهره اسلام را خراب کردند و این محصول خود غربی ها است.

تحریم های بین المللی خلاف قوانین و تعهدات بین المللی است


معاون امور بین الملل قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اساس استدلال شما در این خصوص که گفتید تحریم های آمریکا ضد حقوق بشری است چیست، گفت: تحریم آثار بدی دارد باید دید آثارش کجاست؟در بحث حق مسلم افراد به سلامت و غذا، داکیومنت بین المللی داریم، این تحریم ها برای چیست؟ چرا باید ملتی را از این امکانات محروم کنیم، حتی ما حق توسعه در زمینه های علمی داریم اما به خاطر اینکه آمریکایی ها یک حکومتی را دوست ندارند آن را مورد تحریم قرار می دهند .

وی افزود: در سازمان ملل بحث کردیم که تحریم های بین المللی صدرصد خلاف قوانین حقوق بشری است، خوشبختانه تا حدی پاگرفته است و بنا شده یک گزارشگر ویژه برای ارزیابی باشد و آثار آن راببینند، تحریم هایی که علیه ایران و در جاهای دیگر به کار گرفته می شود جنایت در حق یک ملت و قاطعانه علیه چندین متن حقوق بشری است.

لاریجانی درخصوص اینکه رئیس جمهور آمریکا در صحبت های اخیرش همچنان ایران را به حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر متهم کرد، به نظر شما در راهبرد آمریکا علیه ایران کدام یک از این محورها فعال تر خواهد شد، گفت: ما برای اینکه استراتژی آمریکا را خوب تشخیص دهیم نباید گول حرف های ترامپ را بخوریم، شخصیت ترامپ به گونه ای است که خودش را استاد چانه زنی می داند و در بخشی از کتابی که 30 سال پیش نوشته آورده که در ابتدا باید ( بزنی به طاق) یعنی بزن به طاق و بیاور پایین، ترامپ فکر کرده که صحنه سیاسی، صحنه ای شبیه خرید معامله ملک است و لذا در دنیا به ترامپ خالی بند مشهور شده است به دلیل اینکه وقتی بالا می زند دوباره به پایین می آید.

وی افزود: به عنوان مثال ترامپ در کره شمالی گفت آتش خشم ما شما را نابود می کند بعد از مدتی به چین التماس می کرد که به کره بگویید ما قصد حمله نداریم، وزیر دفاع آمریکا و رئیس ستادشان نیز اعلام کرد ما دنبال یک راه گفتگو هستیم، پس خالی بندی های ترامپ را باید شناخت. ترامپ انسانی چرتکه انداز است پول را در بازه زمانی کوتاه می خواهد، آثار مادی که کاری که می کند را برای همین 4 سال می خواهد، نظر ترامپ در مورد کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس اینگونه است که کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس کشور نیستند و اگر ما 3 روز حمایتمان را این کشورها بگیریم همه آنها نابود می شوند.

لاریجانی ادامه داد: وقتی کره شمالی یک موشک از بالای ژاپن عبور داد ترامپ به شدت به کره جنوبی حمله کرد و آنها را مورد تهاجم قرار داد و گفت شما بی عرضه هستید بیایید اسلحه بخرید که سریعا 15 میلیارد دلار سیستم ضد هوایی خریدند، این روش ترامپ است و ما باید بدانیم با چه کسی طرف هستیم.

جمهوری اسلامی ایران سیاست های آمریکا در منطقه را به چالش کشیده

دبیر ستاد حقوق بشر در پاسخ به اینکه ترامپ در سخنرانی اخیرش ملت ایران را تروریسم خطاب کرد آیا سابقه داشته که رئیس یک دولتی، ملتی را با چنین تعابیری مورد خطاب قرار دهد و هدف ترامپ از به کار بردن این تعابیر چه بوده ،تصریح کرد: ترامپ در ادبیات آدم بی کلاسی است، البته بوش پسر تا نزدیکی همین عنوان آمد علیرغم اینکه در دولت اصلاحات خیلی لی لی به لالای اینها گذاشتند و ما آبراهام لینکن را نیز شهید اعلام کردیم، آنها در عین حال ما را محور شرارت قرار دادند بنابراین سیاست آمریکا در دشمنی با ما یک سیاستی نیست که با ادبیات خیلی تغییر کند.

وی اضافه کرد: دولت های قبلی با ادبیات شکلاتی گاهی بدتر از این دشمنی ها را با ما انجام می دادند، توهین به ملت ایران ناشی از حماقت خود ترامپ است، آنها علیه ما چه چیزی می توانند بگویند، اصلا آنها در جایی نیستند که راجع حقوق بشر از ما صحبت کنند کافی است به دوستان خود در منطقه نگاه کنند، تمام مباحث مربوط به این است که دید آنها نسبت به ایران مثل کشوری همچون عربستان است که چاه نفت دارد و با پولهایش اسلحه بخرد مثل آنچه قبل از انقلاب بود. جمهوری اسلامی ایران روی پای خود مستقل است که سیاست های آمریکا را در منطقه به چالش می کشد و این موضوع برای دولت هایی که به دنبال سیطره در منطقه هستند قابل تحمل نیست و مادام که ما سیاست استقلالی را پیش می بریم و توانمندی داریم سیبل تهاجم هستیم.

دبیرستاد حقوق بشر در ادامه گفت: توهین های ترامپ ما را دلسرد نمی کند و ما گوشمان از این توهین ها از پیروزی انقلاب تا حالا پر است، آمریکا و دول اروپایی متحدش چه توهینی به ملت ما ، دین ما و پیامبر ما نکردند . کسانی که به پیامبر ما توهینهای عظیم کردند در پارلمان ها رییس حزب هستند بنابر این ما اینها را رل پدیده های ننگین غربی می دانیم. تمدن غربی یک سبک زندگی بسیار خشن، نامعقول، رادیکال و دور از فهمی را به دنیا عرضه می کند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود امریکا با فشار بر اروپا و ایجاد نگرانی در اروپا انها را وادار می کند که در حوزه های راهبرد دفاعی ایران را تحت فشار قرار دهد آیا اروپایی ها در روند تحولات برجامی مستقل عمل خواهند کرد یا از امریکاییها پیروی خواهند کرد؟ گفت: کشورهای عمده اروپایی در مخالفت با سیاستهای ما خیلی احتیاج به تحریک امریکا ندارند بلکه خودشان کارنامه های بدی دارند، ما باید اینها را دقیق بشناسیم، خودشان نزده می رقصند انگونه نیست که ادم های مناسبی باشند که تحت فشار باشند. در مورد برجام باید توجه کنیم که 1+4در آن وجود ندارد، یعنی اروپایی ها بگویند حالا امریکا قبول ندارد اما ما قبول داریم،اگر کشوری از آن خارج شود دیگر برجامی وجود ندارد و خروج به این معنا نیست که بگویند هستیم ولی عمل نمی کنیم . ما باید این را برای غربی ها و امریکا کاملا روشن کنیم . اروپایی ها باید بدانند اگر امریکا به تعهداتش عمل نکند خود اروپایی ها هم عمل نمی کنند. ‌

آمریکا همیشه طلبکار است و برجام را عمل نمی کند

لاریجانی در ادامه بیان کرد:  شرکت توتال که انقدر حلوا حلوایش کردیم و به ایران آمد ، خیلی هم در قراردادهاش در ایران بدسابقه است هنوز مرکب قراردادهایش خشک نشده ،گفته که اگر امریکایی ها از برجام خارج شوند ما هم مجبوریم تعهدات را متوقف کنیم . این که نشد‌، این یعنی چه که به آمریکا احاله می دهند . اروپایی ها به اندازه امریکایی ها  دغل بازی می کنند، بنابر این باید روشن کنیم که 1+4نداریم. نکته اساسی تر این است که تحریم های ما حیثی و برچسبی نیست بلکه تحریم یک عمل واقعی است.

وی افزود: اینها واردات را خیلی دوست دارند که اجناس بنجلشان را به ما بفروشند، ما انقدر دوست نداریم واردات داشته باشیم ما نباید از مکانیزم ماشه بترسیم و قشنگ نیست به نظرم دولت اشتباه کرد که قبول کرد. مکانیزم ماشه برای برگرداندن تحریم ها باید دوباره در شورای امنیت تصویب شود از این هم گذشتیم . ما از تحریم نمیترسیم و راهش این است که دولت تحریم را بازسازی کند یعنی در زمانی که ما تحریم نیستیم بخش خوبی از امکانات خودمان را قبول نکنیم . یعنی اگر یک امریکایی خواست شرکت نفتی اش در کشورمان سرمایه گذاری کند ما قبول نکنیم . یک نوع تحریم بازسازی شده را خودمان تمرین کنیم . من اگر جای دولت بودم حتما بودجه امسال و سال آینده را تا اخر دولت بودجه مبتنی بر بازسازی تحریم تهیه می کردم؛ این بهترین پیام به امریکا است . اگر ما را از تحریم می ترسانید دندان را کنده ایم و به دور انداخته ایم که بسیار مسئله ضروری است و البته بحث های موشکی بحث دیگری است که هم بطور مستقل و هم از لحاظ برجامی قابل بررسی است.


 معاون امور بین الملل قوه قضائیه در پاسخ به اینکه آیا امریکا در تحولات برجامی از برجام خارج می شود یاخیر و اینکه آیا پوسته ای از برجام را حفظ کند و سعی نماید که در داخل تغییراتی ایجاد کند، گفت: معتقدم امریکا همیشه طلبکار باقی می ماند و برجام را عمل نمی کند و سعی می کند غل و زنجیری را که بر پاهای ما با برجام گذاشته حفظ شود و به نفعش نیست که برجام را رد کند وقتی که می توانند برجام را عمل نکنند .

وی در پاسخ به اینکه یک شبیه سازی درباره تحریم ها اتفاق افتد و اینکه در روال پیشنهاداتی که مطرح کردید ایران چه گزینه ها و امکانات نرم افزاری دیگری برای مقابله دارد ؟ افزود : به نظرم مجلس محترم باید نقاط اسیب پذیر برجام یعنی نقاطی که دشمن از آن به ما حمله می کند و برجام را سوراخ می کند سریعا ببندد . یعنی مجلس می تواند مصوبه ای داشته باشد و عنوانش استحکام برجام باشد و ما نمی خواهیم برجام را خراب کنیم می خواهیم مستحکمش کنیم . آمریکا و غرب باید  بدانند ما همه از دولت حمایت می کنیم، در مقابل آمریکا و تعرضات و بی ادبی آن ها و تعرضات غربی ها باید همه بدانند که ما لحظه ای از حمایت دولت خود درنگ نداریم.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: ما باید بدانیم که توان ملی و اتکا به آن توان ملی است که ما را می تواند در مقابل آمریکا حفظ کند، لحظه ای که ما در این موضوع تردید کنیم آغاز یک دالان بسیار خطرناک ذلت است. عزتی که ما امروز داریم به برکت تعالیم اسلام، ایمان مردم، جان نثاری مردم مسلمان است. آمریکا و غرب باید بدانند با این صحبت ها نمی توانند بین صفوف ملت ما اختلاف بیندازند ؛ اتفاقاً روش های خیلی ناشیانه دارند، مثلاً در برخی از گزارش هایی که در سازمان ملل تهیه شده سعی کرده اند بخشی از حکومت را بالا ببرند و بخشی را منکوب کنند که این کار استراتژی آن ها را نشان می دهد. آمریکا باید مطمئن باشد ملت و دولت ما و تمام ارکان حکومت، وقتی با دشمنی روبرو می شوند ید واحده هستند.

قوه قضائیه قاطعانه مسیر خود را در اجرای قانون و عدالت ادامه می دهد

وی در پاسخ به این پرسش که مهم ترین دستاورد سیاسی ایران در طول تحولات پر فراز و نشیب دو سال برجام چه بوده ، گفت: ما به یک تجربه رسیده ایم که البته تجربه ای که از راه سخت به دست آورده ایم .من معتقدم برجام برای ملت ما عبرت بسیار بزرگی داشت و آن این که هرگز نباید برای منافع ملی کمترین اعتماد و سازشی داشته باشیم. چرا انرژی هسته ای جزء منافع ملی ما است؟ زیرا انرژی هسته ای میدانی است که بیش از 150 رشته از علوم و فنون را با خود بالا می برد. انرژی هسته ای بسیار بابرکت است آن ها ما را از حوزه عظیمی محروم می کنند، آن ها پیشرفت هسته ای ما را متوقف کرده اند که هر چه زودتر باید برکنار شود.

جواد لاریجانی تاکید کرد: ما ملت درجه دو نیستیم بلکه امروز ما ملت درجه یک در دنیا هستیم و عین حقوقی که دیگر کشورها دارند ما هم برخوردار هستیم.آنها کاری کرده اند که دانشجویان ما که می خواهند رشته مهندسی هسته ای بخوانند باید کمی احتیاط کنند و آژانس هر یک روز در میان به مراکز ما سرکشی می کند و ما را مورد پرسش و پاسخ قرار می دهد در حالی که بسیاری از این کشورها بمب اتم دارند و در خاورمیانه به راحتی حضور دارند. ما باید این غل و زنجیر را از پای مردم برداریم و هیچ رشته ای از علوم و معارف برای ملت ما ممنوع نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت هجمه و تخریب علیه قوه قضاییه گفت: امروز سپاه و قوه قضاییه در سیبل تهاجمات غربی، صهیونیستی و ضد انقلاب قرار دارند. سپاه از این نظر که منافع این کشورها را در منطقه کاملاً به چالش کشیده است. این کشورها می خواستند با استفاده از مکانیسم های تروریستی که آمریکا در 25 سال گذشته به طور وسیع از آن استفاده می کند ،منطقه خاورمیانه را تکه پاره کند و نقشه هایی داشتند که ناموفق بود و همچنین در افغانستان، سوریه و یمن ناموفق هستند که این دلیل مخالفت با سپاه است. البته مخالفت با سپاه از فتنه سال 88 شروع شد و آن ها متوجه شدند سپاه برای نظام جانفشانی می کند و عین همین موضوع برای قوه قضاییه نیز وجود دارد، زیرا زمانی که قوه قضاییه با مفاسد به طور مستقیم برخورد کرد چه مفاسد سیاسی و تخلفات امنیتی و مفاسد اقتصادی، این کشورها دیدند که قوه قضاییه با کسی شوخی ندارد طبیعتاً خیلی ناراحت شدند. این کشورها می دانند اگر قوه قضاییه این گونه پیش برود اصلاحات عظیمی در مملکت انجام می دهد .

دبیر ستاد حقوق بشر در پاسخ به اینکه پاسخ قوه قضاییه به این شایعات چیست؟ گفت: مشی قوه قضاییه در مقابل شایعات این نیست که هر چه پیرایه زدند همان موقع جواب بدهد بلکه استراتژی قوه قضاییه در پاسخ دادن قطیع است منتهی قوه قضاییه باید قاطعانه مسیر خود را برای اجرای قانون و عدالت دنبال کند. بنابراین به قوه قضاییه اتهامات زیادی زده می شود اما راه حل مناسب آن نیست که هر شایعه ای که به ما زدند را فردا پاسخ بدهیم و قوه قضاییه نباید خود را درگیر پاسخگویی کند.

لاریجانی در پایان گفت: برای تنویر افکار عمومی و ملت باید مطالبی گفته شود البته ضد انقلاب هر چه می خواهد بگوید قوه قضاییه باید مشی قانونی خود را قاطعانه انجام دهد من معتقدم اطلاع رسانی به موقع و مناسب و به اندازه خیلی خوب و حق مردم است.

 

کد مطلب: 59369
زمان انتشار: چهارشنبه 3 آبان 1396 - 02:02:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب