به روز شده: 12 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 59443
زمان انتشار: شنبه 6 آبان 1396 - 12:25:10

سخنگوی ارتش یمن: عربستان با تسلیحات بیولوژیک آب‌های یمن را مسموم می کند

سخنگوی ارتش یمن: عربستان با تسلیحات بیولوژیک آب‌های یمن را مسموم می کند
بیداری اسلامی > یمن  - «سرلشکر شرف غالب لقمان» سخنگوی ارتش یمن ساعاتی را میزبان خبرنگار خبرگزاری تسنیم بود و به سؤالات مختلف پیرامون اوضاع کنونی این کشور پاسخ گفت.

تسنیم_ «سرلشکر شرف غالب لقمان» سخنگوی ارتش یمن ساعاتی را میزبان خبرنگار خبرگزاری تسنیم بود و به سؤالات مختلف پیرامون اوضاع کنونی این کشور پاسخ گفت. در زیر متن کامل این گفت‌گو و ویدئوی مربوط به ان را مشاهده می‌کنید:

 

تسنیم: جناب سرلشکر، ما در این دیدار بیشتر درباره مسائل نظامی صحبت خواهیم کرد، به همین دلیل مناسب خواهد بود اگر بیشتر برای ما در باره توان نظامی ارتش یمن صحبت کنید. به ما بگویید ارتش یمن چگونه موفق شد توانایی‌های دشمنان را محدود سازد و به آنها اجازه پیشروی ندهد؟ درحالی که دشمنان یمن به جنایات خود به صورت پیوسته برضد ملت یمن ادامه می‌دهند.

غالب لقمان: بسم‌الله الرحمن الرحیم والحمدلله رب العالمین والصلاه و السلام علی خاتم‌الانبیاء و المرسلین وعلی آله الطیبین الطاهرین و اما بعد؛

اگر ملاحظه کرده باشید از آغاز، تجاوز گرچه غافلگیرانه بود، دشمن موفق شد بسیاری از تأسیسات زیربنایی وسامانه‌های نظامی و توان نظامی ما را هدف قرار دهد و توان رزمی یمن را نابود کند.

این امر برای ما بسیار سخت و دشوار بود، ولی ارتش به خواست خداوند متعال توانست جلوی این هجمه را بگیرد، از این رو توان خود را بازیافت، ارتش یمن با هر آنچه در توان داشت و در اختیارش بود در این نبرد شرکت کرد، اما در این میان عقیده و ایمان ارتش یمن به مراتب از دشمنان قوی‌تر بود، انگیزه ارتش در دفاع از کشور بالا بود، این احساس و انگیزه به این دلیل بود که این ارتش می‌دانست برای چه در حال نبرد است.

به تدریج ذهن‌ها به کار افتاد و بخش ارتقاء تسلیحات نظامی در ارتش یمن آغاز شد، هم‌اکنون درست است که ما در تحریم هستیم و نمی‌توانیم سلاح را وارد یا از خارج خریداری کنیم، اما با این وجود الحمدلله اذهان پویایی داریم، توان ساخت تسلیحات را هم داریم و توانستیم امکانات موجود را تقویت و پیشرفته سازیم، حتی دست به نوآوری‌هایی هم زدیم و شاید شما به موارد بسیاری هم برخورده باشید، ما سامانه‌های بسیاری را موفق شدیم ارتقا بخشیم، سامانه‌هایی نظیر سامانه‌های موشکی با بُرد و انواع مختلف، همچنین سلاح‌های نقطه‌زن وهمچنین بمب‌ها را ارتقاء بخشیدیم. در توپخانه هم پیشرفت‌هایی حاصل شده است، در تمام عرصه‌ها موفق بودیم.

اکنون توان ما بسیار بیشتر از زمان آغاز تجاوز دشمنان به یمن است، اگر بخواهیم توان کنونی خود را مقایسه کنیم از نظر تجهیزات و تسلیحات اکنون ما پیشرفت‌های بسیاری را به دست آورده‌ایم، امکانات ما هم بیشتر شده وتجارب ما برای استفاده از این نوع تسلیحات هم افزایش یافته است.

خواه سلاح‌های پیشرفته خواه سلاح‌های بومی یا در استفاده از سلاح‌های قدیمی در هر سه بخش تجربه داریم.

الحمدلله اکنون من می‌توانم این سخنان را تأیید کنم، همچنین می‌توانم تأکید کنم که مهم‌ترین بخشی که ارتش یمن از آن برخوردار است برخورداری از احساس مسئولیت در قبال مسأله فعلی یمن است.

تسنیم: برخی از منابع خبری مدعی شده‌اند، ولیعهد جدید عربستان از آمادگی کشورش برای تلاش به منظور خارج کردن ریاض از جنگ علیه یمن سخن گفته است، شما نظرتان در این باره چیست؟

غالب لقمان: ملاحظه کنید محمد بن سلمان جوانی پر شر و شور است - وما در این باره بسیار گفته‌ایم و جهانیان هم در این خصوص سخنان بسیاری گفته‌اند - او توانست به دلیل به قدرت رسیدن پدرش خود را در مسند قدرت بنشاند، وی پیش از این به آمریکایی‌ها هم متعهد شده بود که در این جنگ کار ارتش یمن را یکسره و آن را نابود خواهد کرد، او گفته بود تمام توانایی‌های نظامی ارتش یمن را نابود خواهد کرد و وعده تحقق این امر را ظرف چند روز و یا چند هفته داد.

جهانیان در این باره بسیار سخن گفتند، اما با این وجود وی در این جنگ وارد و تجاوز به یمن شروع شد، به همراه او ائتلافی از شمار زیادی از کشورهای جهان جمع شدند. گویی قرار بود جنگ جهانی بر ضد یمن آغاز شود، واقعا هم یک جنگ جهانی بود، 18 کشور در آنِ واحد و همزمان به یمن حمله‌ور شدند، با جنگنده و موشک و توپخانه در یک لحظه یمن را هدف قرار دادند.

اما به فضل خداوند سبحان و احساس وظیفه‌ای که یمنی‌ها داشتند - که حقیقت  زندگی را درک کرده‌اند - آنها احساس کردند با این اقدامات عزتشان زیر سؤال رفته است، آنها تجاوز به خود و میهن‌شان را دیدند و قربانیان این تجاوز را هم درک کردند، آنها قتل‌عام‌های صورت‌گرفته در حق ملت و دختران یمن را مشاهده کردند، از همان لحظات نخست تجاوز، ملت هدف قرار گرفتند، اگر به یاد داشته باشید اولین بمباران یک خانواده یمنی را در «ارحب» هدف قرار داد، از این رو این مسائل همه باعث شدند تا ملت یمن گرچه ابتدا تجاوز را برای چهل روز تحمل کند اما مرحله پاسخ به تجاوز شروع شد و توانایی‌های رزمی تقویت شدند.

این مسأله باعث شد تا دشمن نتواند به اهداف خود دست یابد و آمریکایی‌ها بسیار نگران شده و بیشتر سخن برانند و بگویند پس وعده‌های بن سلمان به ما کجا رفته است، اما باید بگویم که بن سلمان در این تجاوز به اندوخته و ذخایر نظامی چشم امید داشت چرا که ذخایر مالی عربستان مملو از میلیاردها دلار پول بود، در اینجا و آنجا هزینه کردند، حتی مواضع بین‌المللی را هم خریدند، سرآغاز این خریدها از سازمان ملل شروع شد!

سازمان ملل اکنون به دکانی برای سعودی‌ها تبدیل شده است، این سازمان با اموال سعودی‌ها اداره می‌شود، من این را دیگر بدون تعارف می‌گویم، اکنون سازمان ملل به دکانی برای فروش کالاهای سعودی تبدیل شده است، وضع آمریکایی‌ها هم به همین گونه است، کشورهای عربی هم چنین وضعی دارند وبرخی از کشورهای اسلامی نیز به چنین وضع دچارند.

تسنیم: درباره شیوع وبا در یمن گفته می‌شود این پدیده در واقع بخشی ازجنگ بیوتروریستی آمریکا، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی برضد ملت یمن است، آیا شما این مطلب را تأیید می‌کنید؟

غالب لقمان: من در گذشته هم گفتم این بیماری‌ها بخصوص وبایی که دامن‌گیر شد، آنگونه که گفته می‌شود نتیجه غیرمستقیم تحریم بوده و بهانه‌هایی از این دست که در خصوص مشکلات ملت یمن می‌گویند، نیست.

طی حملات مستقیمِ (ائتلاف) با استفاده از جنگنده‌های آمریکایی و سعودی و صهیونیستی که در حال پرواز در آسمان یمن بودند، در چندین نوبت دیده شده که گازهای سمی در آسمان پخش می‌شود و همراه با آب باران فرومی‌ریزد و به آب‌های سطحی و زیرزمینی می‌رسد. ما ملاحظه کردیم که آخرین حمله هوایی با استفاده از این گاز سمی همراه بود و تنها بعد از گذشت تقریبا ده روز شیوع بیماری وبا و نشانه‌های آن در بین کودکان یمنی دیده شد.

بنابراین جنگی بیولوژیک بود و عربستان سعودی تمام انواع تسلیحات ممنوعه را استفاده کرد.

تسنیم: جناب سرلشکر شرف غالب لقمان در پایان این دیدار از صبر و حوصله شما متشکریم و از وقتی که به ما اختصاص دادید سپاسگزاریم.

غالب لقمان: من هم از شما متشکرم و از این خبرگزاری که در بسیاری از مواقع حضور داشته و خبرها را پوشش داده متشکرم، ما هم آمادگی خود را برای پوشش تمام رخدادها اعلام می‌داریم، شما از جمله خبرگزاری‌هایی بوده و هستید که تأثیری بسزا و بزرگ داشته و صدای ما را به جهانیان رسانده‌اید.

اگر چه دشمنان هزاران شبکه و خبرگزاری در اختیار دارند اما شما ثابت کردید مخاطب خود را دارید. از شما متشکرم.

کلید واژه: عربستان سعودی - یمن
کد مطلب: 59443
زمان انتشار: شنبه 6 آبان 1396 - 12:25:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین