به روز شده: 15 ساعت و 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 59599
زمان انتشار: شنبه 13 آبان 1396 - 14:04:38

الراجح: عربستان بیش از ۳۵۰ بیمارستان و درمانگاه یمن را نابود کرده است

الراجح: عربستان بیش از ۳۵۰ بیمارستان و درمانگاه یمن را نابود کرده است
بیداری اسلامی > یمن  - مدیر مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک تقارب یمن اعلام کرد که ائتلاف به سرکردگی عربستان طی دو سال و نیم تجاوز به یمن بیش از ۳۵۰ بیمارستان و درمانگاه این کشور را نابود کرده است.

به گزارش تسنیم، بیماری وبا در یمن که به دنبال حملات آل سعود به این کشور و بنابر قولی، به صورت عمدی از سوی سعودی‌ها شیوع یافته باعث مبتلا شدن 800 هزار تن از مردم این کشور فقیر شده و  جان بیش از دو هزار نفر را هم گرفته است. بیماری‌ای که بسیاری از یمنی‌ها معتقدند به صورت عامدانه توسط عربستان در استان‌های مختلف یمن منتشر شده است. اکنون نماینده سازمان ملل در یمن اوضاع وبا در یمن را وخیم خوانده گفته این کشور درگیر یک «فاجعه بزرگ» شده است.

"عبدالرحمن الراجح" فعال سیاسی یمنی و مدیر مرکز مطالعات سیاسی و استراتژی تقارب در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین تحولات در عرصه جنگ یمن پرداخت.

سخنان اخیر بن سلمان نشان داد عربستان هیچگونه هدفی را در یمن محقق نکرده است

وی در این مصاحبه با اشاره به سخنان اخیر "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان که گفته بود اجازه تشکیل حزب‌الله دیگری در یمن داده نخواهد شد و جنگ علیه یمن ادامه می‌یابد، گفت: معتقدم که بن سلمان با سخنان اخیر قصد، نیت و هدف اصلی خود درباره جنگ یمن را آشکار کرد. ائتلاف به سرکردگی عربستان در ابتدای حمله به یمن مدعی حمایت از مشروعیت "عبد ربه منصور هادی" بود اما سخنانی که محمد بن سلمان اخیر مطرح کرد به وضوح نشان داد که عربستان تلاش دارد یمن را بار دیگر به زیر کنترل خود در آورد. همچنین این سخنان دلیل آشکاری بر ضعف و ناتوانی بن سلمان به شمار می‌آید که بعد از 2 سال و نیم از آغاز جنگ علیه یمن این موضوع را مطرح می‌کند. اگر چه این سخنان هیچگونه تازگی ندارد اما مطرح شدن این موضوع از سوی بن سلمان حاکی از آن است که ولیعهد عربستان طی ماه‌ها جنگ علیه یمن هنوز نتوانسته هیچگونه هدفی را محقق کند.

آل سعود اگر بمب هسته‌ای داشت علیه مردم یمن استفاده می‌کرد

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره انتشار بیماری وبا در یمن و مطرح شدن احتمال انتشار این بیماری توسط عربستان در یمن گفت: از آل سعود هیچ بعید نیست که از هر ابزاری برای کشتار یمنی‌ها استفاده کند. آل سعود هیچ اهمیتی برای ارزش‌های انسانی، قوانین بین‌المللی و قوانین کشورها قائل نیستند. آنها به صورت تعمدی کودکان و زنان را می‌کشند و حتی اگر آل سعود به بمب هسته‌ای دسترسی داشتند هیچ بعید نبود که از این بمب برای کشتار جمعی یمنی‌ها استفاده می‌کرد. آل سعود از تمامی تسلیحات و حتی سلاح‌های شیمیایی علیه مردم یمن استفاده کردند و حتی اگر بمب هسته‌ای داشتند در یمن استفاده می‌کردند بنابراین هیچ بعید نیست که به دنبال انتشار بیماری وبا در یمن برای کشتار مردم این کشور باشند به خصوص که شاهد انتشار این بیماری در مناطق مشخص و معینی هستیم.

جنگنده‌های آل سعود بیش از 350 بیمارستان را هدف قرار داده‌اند

مدیر مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک تقارب یمن در ادامه این مصاحبه گفت: حتی اگر بپذیریم که آل سعود نقش مستقیمی در انتشار وسیع این بیماری در یمن نداشته اما تردیدی وجود ندارد که انتشار این بیماری در نتیجه حملات آل سعود است. جنگنده‌های آل سعود شبکه آبرسانی یمن را نابود کردند و با محاصره کامل یمن مانع از رسیدن دارو به مردم این کشور شده‌اند. جنگنده‌های این کشور طی دو سال و نیم بیش از سیصد و پنجاه بیمارستان را هدف قرار دادند. جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان راه‌ها و پل‌های زیادی را هدف قرار دادند. بنابراین انتشار این بیماری نتیجه این حملات و اقدامات آل سعود است.

کلید واژه: یمن - جنگ
کد مطلب: 59599
زمان انتشار: شنبه 13 آبان 1396 - 14:04:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین