به روز شده: 5 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 59814
زمان انتشار: دوشنبه 22 آبان 1396 - 17:05:45

رایزنی های معاون دبیر ستاد حقوق بشر در قطر با مقامات سیاسی، حقوقی و قضایی این کشور

رایزنی های معاون دبیر ستاد حقوق بشر در قطر با مقامات سیاسی، حقوقی و قضایی این کشور
حقوق بشر  > ایران  - کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی دبیر ستاد حقوق بشر، که برای شرکت و سخنرانی در کنفرانس بین المللی حقوقی قطر عازم این کشور شد، به طور جداگانه با دبیرکل وزارت امور خارجه، رئیس کمیته ملی حقوق بشر و دادستان کل قطر دیدار و درخصوص مسائل مورد علاقه و همکاری های دوجانبه گفتگو نمود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غریب آبادی در دیدار با دکتر احمد الحمادی، دبیرکل وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه ایران و قطر دو کشور همسایه و مسلمان هستند، افزود: سیاست ایران درخصوص همسایگان خود همواره مبتنی بر حسن همجواری، احترام متقابل، احترام به حاکمیت و تقویت همکاری ها و روابط در تمامی حوزه هاست.

دکتر احمد الحمادی دبیرکل وزارت امور خارجه در دیدار با غریب آبادی

وی با اشاره به روابط حسنه موجود میان دو کشىور در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، خواهان اهتمام بیشتر به توسعه همکاری ها و تعاملات در حوزه های حقوقی، قضایی و حقوق بشر گردید.

در این راستا، غریب آبادی با اشاره به اینکه امروزه از حقوق بشر به عنوان یک ابزار سیاسی و برای تحت فشار قراردادن کشورهای مستقل سوء استفاده می شود، بر ضرورت رایزنی و همکاری های دو کشور در سازمان های بین المللی در این زمینه تاکید کرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص اعلام کرد.

دکتر الحمادی نیز با تصریح بر اینکه روابط قطر و ایران در تمامی شرایط مبتنی بر احترام متقابل بوده و همواره روابط حسنه ای بوده است، با انتقاد از تحریم های یکجانبه علیه این کشور و تاثیر سوء آن بر حقوق بشر مردم قطر، از جمهوری اسلامی ایران به خاطر فروگذارنکردن از هر نوع کمکی در این شرایط، قدردانی کرد و گفت: قطر این حمایت ها را هرگز فراموش نخواهد کرد.

وی همچنین با استقبال از پیشنهادهای مطرح شده برای همکاری و تعامل در حوزه های قضایی و بشری، آمادگی کشورش را برای سرمایه گذاری در این حوزه اعلام کرد.

دکتر علی بن سمیخ المری رییس کمیته ملی حقوق بشر قطر در دیدار با غزیب آبادی

معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر و دکتر علی بن سمیخ المری، رییس کمیته ملی حقوق بشر قطر، نیز در دیداری جداگانه ضمن تاکید بر ضرورت توسعه و تداوم رایزنی های ایران و قطر در حوزه حقوق بشر و تبادل نظر و تجربیات در این حوزه از جمله از طریق برگزاری کارگاه های مشترک، تحریم های یکجانبه را مغایر حقوق بین الملل و همچنین حقوق بشر خواندند و خواهان همفکری و تعامل بیشتر کشورهای تحت تحریم با هدف مقابله با این اقدام ظالمانه و غیرقانونی در عرصه بین المللی شدند.

در دیدار غریب آبادی با دکتر علی بن فطیس المری دادستان کل قطر نیز همکاری ها و تعاملات دو کشور در حوزه قضایی، مبارزه با فساد، و اتباع دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر المری ضمن دعوت از دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان برای انجام یک سفر رسمی به قطر، آمادگی خود برای سفر به جمهوری اسلامی ایران و گسترش همکاری های قضایی را نیز اعلام کرد.

دکتر علی بن فطیس المری دادستان کل قطر در دیدار با غریب آبادی

کد مطلب: 59814
زمان انتشار: دوشنبه 22 آبان 1396 - 17:05:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب