به روز شده: 5 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 59859
زمان انتشار: سه شنبه 23 آبان 1396 - 14:29:44

بررسی گزارش رژیم صهیونیستی در کمیته مبارزه با تبعیض علیه زنان

بررسی گزارش رژیم صهیونیستی در کمیته مبارزه با تبعیض علیه زنان
پایش  - کمیته مبارزه با تبعیض علیه زنان ششمین گزارش دوره ای رژیم صهیونیستی، در مورد اجرای مفاد کنوانسیون رفع همه انواع تبعیض علیه زنان، را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر، تارنمای کمیسرعالی حقوق بشر، در این بحث، کارشناسان اظهار داشتند که بسیاری از مشکلات زنان، همچنان باقی مانده است مانند سن ازدواج و این که رژیم صهیونیستی پروتکل اختیاری را تصویب نکرده است.

مسائل دیگر که توسط کارشناسان برجسته شد، تعهدات فرامرزی رژیم صهیونیستی بخصوص در سرزمین های فلسطین اشغالی بود که به عدم اجرای مفاد کنوانسیون در آنجا منتهی شده؛ حصول اطمینان از حق پناهندگی؛ حقوق اقلیت ها؛ محدودیت کار سازمان های جامعه مدنی، روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر؛ عدم پیوستن کامل به معاهدات بین المللی؛ طرح جامع ملی برای دستیابی به پیشرفت زنان؛ موانع دینی برای نمایندگی سیاسی زنان ارتدوکس؛ عدم مشارکت سیاسی زنان عرب؛ مشکل ادغام زنان عرب در بازار کار؛ دسترسی ناکافی به عدالت و کمک های قانونی؛ خشونت علیه زنان و به خصوص زنان فلسطینی؛ قاچاق زنان و بهره برداری جنسی از آنها؛ اخراج اجباری و جابجایی اجباری که بر زنان فلسطینی تحمیل می شود؛ تبعیض علیه زنان و دختران در آموزش و پرورش؛ عدم برابری جنسیتی در اشتغال؛ خدمات بهداشتی و منابع پزشکی ناکافی؛ توانمندسازی کم زنان روستایی؛ و اقتدار دادگاه های مذهبی در مورد ازدواج و طلاق.

هنوز هم بسیاری از زنان در رژیم صهیونیستی در تلاش برای دستیابی به فرصت های برابر هستند و در این خصوص کمیته خواستار همه اقدامات لازم برای پیاده سازی توصیه های این کمیته در سراسر کشور شد.

 در ادامه سوالات ذیل توسط کارشناسان کمیته مطرح گردید: دولت چگونه زنان یهودی و دیگر زنان را از دسترسی به خدمات مساوی برخوردار می کند؟
بسیاری از زنان دسترسی به خدمات اجتماعی ندارند، استراتژی کنونی در این مورد چیست؟
زنان چگونه در روند تصمیم گیری های کلان شرکت دارند؟
دسترسی به فرصت های برابر در حوزه دیجیتال آیا تضمین شده است؟

کارشناسان یادآور شدند که بعنوان مثال روستای بیدوین ام الحرن تخریب شده و جایگزین آن به شهر یهودیان هیران تبدیل شده که در آن تنها شهروندان یهودی رژیم صهیونیستی سکونت دارند.

آیا در این روستاها زنان به خدمات اعتباری و بانکی دسترسی دارند؟
قانون دادگاه ها در سال 2012 اصلاح شده است و دادگاه ها مجبور به نظارت بر اجرای تصمیمات طلاق شده اند.
چه اقداماتی برای سرپرستی کودکان شده و چه اقداماتی جهت جلوگیری از ازدواج کودکان انجام شده است؟

هیأت رژیم صهیونیستی شامل نمایندگان دفتر دادستان کل، وزارت دادگستری، وزارت کار، امور اجتماعی و خدمات اجتماعی، وزارت بهداشت، وزارت آموزش، وزارت امور خارجه و مامور دائمی رژیم صهیونیستی در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، بود.

کد مطلب: 59859
زمان انتشار: سه شنبه 23 آبان 1396 - 14:29:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
خاشقجی و حقوق بشر!
خاشقجی و حقوق بشر!
محمود عباس زاده مشکینی
گفتگو