به روز شده: 16 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 60419
زمان انتشار: شنبه 11 آذر 1396 - 13:12:26

یمن استخوان گلوی آل سعود

یمن استخوان گلوی آل سعود
بیداری اسلامی > یمن  - راهبردهای اشتباه آل سعود در حمله به یمن و به خاک خون کشیدن مردم این کشور، حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه و سرکوب اعتراض‌های مردمی بحرین سبب شده است کاخ آل سعود در آستانه انفجار و فروپاشی قرار گیرد.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، افکار عمومی جهان این موضوع را درک می‌کند که آنچه در یمن رخ می‌دهد به سود رژیم صهیونیستی است. دیگر بر هیچ کسی پوشیده نیست حمله عربستان به یمن با عنوان عملیات طوفان قاطعیت با حمایت واشنگتن صورت گرفته است. انتظارات عربستان از حمله به یمن و کشتار، خونریزی و ویران‌سازی و دیوانه‌وار عمل کردن آن در این جنگ با شیوه‌های رژیم صهیونیستی سازگار است. در این حمله همه قوانین بین‌المللی و انسانی در سایه سکوت تردیدبرانگیز کشورهای عربی و سازمان‌های بین‌المللی نادیده گرفته شده و این موضوع سبب شده است دشمنان با ناوگان‌ها، کشتی‌های جنگی و جنگنده‌های خود همه غیرنظامیان و زیربناها را هدف قرار دهند. هزاران بار در این حمله‌ها از بمب‌های فسفری و خوشه‌ای استفاده شد و این بمب‌ها بر سرغیرنظامیان، زنان، کودکان و سالخوردگان ریخته شد.

همچنین در این جنگ از سلاح‌های شیمیایی استفاده شد و این کشور محاصره دریایی، زمینی و هوایی شد تا کسی در این کشور بر سرکار آید که به اراده و خواسته‌های مردم پایدار یمن توجهی نکند و دستورها و برنامه‌های سیاسی آل سعود را اجرا کند.

پس از سه سال جنگ علیه یمن برای همگان آشکار شده است که جنایت‌های عربستان در یمن جنگی برای بازگشت مشروعیت نیست، بلکه عربستان تلاش می‌کند پس از پیروزی گروه مردمی انصارالله در یمن تسلط چندین ساله خود در یمن را بار دیگر از سرگیرد.

اگر نگاهی به پوشش اخبار حمله‌های عربستان به یمن بیندازیم، حجم تلاش‌ها برای گمراهی افکار عمومی در رسانه‌های عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دیده می‌شود. برخی از همپیمانان عربستان با سرپوش نهادن بر اخبار کشتار مردم یمن توسط جنگنده‌های عربستان در استان‌های یمن اقدام می‌کنند. این در شرایطی است که دیده می‌شود نهادها، سازمان‌ها و مراکز حقوقی غیردولتی اخبارهای وحشتناکی از حجم زیان‌های مادی و انسانی جنگ یمن ارائه می‌دهند. اما نهادهای بین‌المللی ویژه در این زمینه موضع جدی اتخاذ نمی‌کنند. این حمله‌ها با حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی آغاز شد و بیشتر این نهادها شهامت مخالفت با آنها را ندارند.

پس از سه سال حمله عربستان به یمن و مردم قهرمان و پایدار این کشور، عربستان به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است. نظام آل سعود که همواره رویارویی رهبری جهان عرب و اسلام را در سر می‌پروراند سیاست حمله و دخالت در امور کشورهای عربی را در پیش گرفت. این موضوع به وجهه عربستان در منطقه و (محیط) بین‌الملل لطمه وارد کرد و تاثیر عربستان در کشورهای منطقه و عربی در حال فروپاشیدن است و کشورهای منطقه پس از دخالت عربستان در یمن و سوریه با طرح‌های سیاسی، دینی و اجتماعی یمن مخالف هستند. عربستان با حمله به یمن و کشتار مردم این کشور، دخالت در سوریه و حمایت از گروه‌های تروریستی – تکفیری و ارسال نیروهای سپر جزیره به بحرین برای سرکوب اعتراض‌های مردمی این کشور راهبردهای اشتباهی را در پیش گرفت. شرایط منطقه به سود آل‌سعود پیش نمی‌رود. همچنین عربستان در عرصه داخلی در نتیجه سیاست‌های ظالمانه و سرکوبگرانه آل‌سعود شاهد نارضایتی‌های مردمی است که اوضاع این کشور را منفجر و از کنترل خارج خواهد کرد. به یقین کاخ عربستان اکنون با ناآرامی روبرو است و در معرض فروپاشی است.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 60419
زمان انتشار: شنبه 11 آذر 1396 - 13:12:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین