به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 60557
زمان انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396 - 11:10:31

هند در تلاش است آزادیخواهی مشروع کشمیری‌ها را تروریستی جلوه دهد

حقوق بشر  > جهان  - رئیس منطقه آزاد کشمیر با ستودن تلاش و مبارزه مردم کشمیر برای به دست آوردن آزادی اعلام کرد: هند قصد دارد رفتار مشروع آنان را تروریستی جلوه دهد.


به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «مسعود خان» رئیس منطقه آزاد کشمیر با ستودن تلاش گسترده ساکنان کشمیر اشغالی برای به دست آوردن آزادی، از تلاش هند برای سرکوب آنان سخن گفت.

مسعود خان تصریح کرد: دولتمردان دهلی‌نو در تلاش هستند تا فعالیت‌های مردم کشمیر را تروریستی جلوه داده و از این طریق بر سرکوب ظالمانه آنها سرپوش بگذارند.

وی با انتقاد از بی‌توجهی جامعه جهانی به مشکلات مردم کشمیر گفت: آنها در تلاشند تا آزادانه برای خود تصمیم بگیرند و این مطابق با قوانین نهادهای بین المللی دفاع از حقوق بشر است.

رئیس منطقه آزاد کشمیر اضافه کرد: هند می‌خواهد با قتل و کشتار مسلمانان کشمیری آنان را از حقوق اولیه خود محروم کند، ولی هیچگاه موفق به انجام این کار نخواهند شد.

وی هند را مسئول بی‌توجهی به قوانین سازمان ملل دانست و بیان کرد: مردم کشمیری خود صلاحیت تصمیم‌گیری برای آینده خود را دارند و این کار انجام خواهند داد.

سال‌هاست هند بخشهای وسیعی از کشمیر را اشغال کرده است و ساکنان کشمیر اشغالی در راه به دست آوردن آزادی هزاران کشته داده‌اند.

دولت اوباما، رفتار هند در کشمیر را نقض آشکار حقوق بشر دانسته بود ولی با روی کار آمدن ترامپ موضع آمریکا تغییر کرده و کاخ سفید حمایت از کشتار هند در کشمیر را از سر گرفت.

هند طی سه دهه 68 هزار نفر را در کشمیر کشته و باعث مفقود الاثر شدن حداقل ده هزار نفر شده است.

کلید واژه: کشمیر - هند
کد مطلب: 60557
زمان انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396 - 11:10:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب