به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 60562
زمان انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396 - 12:52:37

پنجمین محموله از کمک‌های مردم ایران به دست نیازمندان یمنی رسید

حقوق بشر  > جهان  - اتحادیه بین‌المللی امت واحده از رسیدن پنجمین محموله از کمک‌های مردم ایران به دست نیازمندان یمنی خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از  روابط عمومی اتحادیه بین‌المللی امت واحده، پنجمین مرحله از کمک‌های مردم ایران به مردم مظلوم یمن، میان خانواده‌های نیازمند شهرهای صنعا و البیضاء توزیع شد.

خانم فاطمه خطیب، مسئول بخش خیریه امت واحده، با تأکید بر اینکه "تمامی کمک‌های ارسال‌شده، هدایای مردمی بوده و از هیچ منبع دولتی کمکی دریافت نکرده‌ایم"، گفت: تا کنون مردم ایران بالغ بر 100میلیون تومان از طریق این اتحادیه به مردم یمن کمک کرده‌اند که این کمک‌ها در پنج مرحله به‌صورت مواد خوراکی و دارویی میان نیازمندان یمنی توزیع شده است.

خطیب با اشاره به آسیب‌های تجاوز سعودی‌ها به یمن، گفت: جنگ یمن تبعات بسیار بدی به‌همراه داشت. بیش از 8هزار نفر کشته، حدود 20هزار مجروح، گسترش فقر، شیوع وبا و ابتلای بیش از 500هزار نفر به این بیماری و آوارگی بیش از 3میلیون یمنی، تنها بخشی از اثرات جنگ یمن است و همۀ این آمارها در وضعیتی است که به‌علت محاصرۀ اقتصادی و سانسور خبری، اطلاعات دقیقی از وضعیت مردم در دست نیست.

مسئول خیریه امت واحده با بیان اینکه متأسفانه در یمن گرسنگی و بیماری بیداد می‌کند، گفت: با کمک یمنی‌هایی که به خارج از یمن رفت‌وآمد دارند و ما با آن‌ها در ارتباط هستیم، توانستیم برای بیش از 200 خانواده در استان‌های صنعا و البیضاء که در فقر شدید به‌سر می‌برند، بسته غذایی تهیه کنیم. این خانواده‌ها، غالبا آسیب‌دیده از جنگ هستند و بر اثر بمباران‌ها، آواره شده‌اند.

خطیب با معرفی طرح تبسم این خیریه که به حمایت از کودکان آسیب‌دیده از جنگ می‌پردازد، اضافه کرد: همچنین امت واحده از 30 کودک یمنی در استان البیضاء که یتیم یا فقیر هستند، حمایت تحصیلی می‌کند تا آسیب‌های ناشی از جنگ، آن‌ها را از تحصیل بازندارد.

اتحادیه بین‌‌المللی امت واحده که سابقه کمک‌رسانی به مسلمانان فلسطین، پاکستان، سوریه و میانمار را نیز در کارنامۀ خود دارد، پیش از این نیز کمک‌های خیران ایرانی را در استان‌های الحدید، تعز و صعده میان نیازمندان توزیع کرده است.

روابط عمومی اتحادیه بین‌المللی امت واحده؛ هم‌میهنان می‌توانند برای حمایت‌ از مردم مظلوم یمن، کمک های خود را به‌روش‌های زیر واریز کنند:

1.   درگاه پرداخت خیریه امت واحده به‌آدرس: http://enfaagh.com؛
2.   شماره کارت 5022291900056654 به نام «مجمع جوانان امت واحده»؛
3.  کد USSD به‌شماره #1212*724*.

همچنین علاقمندان می‌توانند گزارش‌های کمک‌های ارسالی به یمن را در کانال تلگرامی https://t.me/enfaagh دنبال کنند.

 

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 60562
زمان انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396 - 12:52:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب