به روز شده: 16 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 60564
زمان انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396 - 13:04:44

عفو بین الملل خواستار صدور قطعنامه شدیداللحن علیه میانمار شد

عفو بین الملل خواستار صدور قطعنامه شدیداللحن علیه میانمار شد
حقوق بشر  > جهان  - گروه عفو بین الملل در آستانه برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد صدور قطعنامه شدیداللحن برضد میانمار به دلیل رفتار ضد انسانی با مسلمانان روهینگیا را خواستار شد.

به گزارش صدا وسیما به گزارش خبرگزاری فرانسه ؛ گروه عفو بین الملل روز سه شنبه در آستانه برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد صدور " قطعنامه شدیداللحن " برضد نحوه رفتار میانمار با مسلمانان روهینگیا را خواستار شد.
گروه عفو بین الملل در آستانه برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از اعضای این شورا خواست ضمن ادامه فشارها ، اعلام کنند مقامات میانمار مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند و این اقدامات همچنان ادامه دارد.
جیمز گومز مدیر گروه عفو بین الملل در منطقه جنوب شرق آسیا و اقیانوس آرام اعلام کرد شورای حقوق بشر اکنون باید قطعنامه شدید اللحنی را تصویب کند و این پیام روشن را به دولت و ارتش میانمار بفرستد که اقدامات آنها علیه اقلیت روهیگینا باید فورا متوقف شود و عاملان آن مجازات شوند.
گروه های مدافع حقوق بشر می گویند مردم هنوز هم در حال فرار از میانمار و پیوستن به آوارگان و همچنان در معرض قتل و تجاوز هستند.
ارتش میانمار اتهامات سازمان ملل متحد و آمریکا را مبنی بر پاکسازی قومی علیه اقلیت مسلمان روهینگیایی در ایالت راخین رد کرده است.
­در جریان سرکوب های ارتش میانمار طی ماه های اخیر حدود 620 هزار نفر از خانه های خود فرار کردند و با عبور از مرز خود را به اردوگاه های آوارگان در بنگلادش رساندند. در این حملات صدها روستا به آتش کشیده شد.
روزنامه مورد حمایت دولت میانمار " نیو لایت آو میانمار" نیز روز سه شنبه ادعای " بازگشت تدریجی منطقه به حالت عادی " را مطرح کرد.
 شورای حقوق بشر به ندرت نشست های ویژه برگزار می کند که به درخواست دست کم یک سوم 47 کشور عضو آن یا 16 کشور می تواند برگزار شود.

کد مطلب: 60564
زمان انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396 - 13:04:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب