به روز شده: 9 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 60641
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1396 - 14:29:51

اخراج پناهجویان افغانی توسط دولت آلمان و به خطر انداختن جان آنها

 اخراج پناهجویان افغانی توسط دولت آلمان و به خطر انداختن جان آنها
پایش  - گاردین نوشت: دولت آلمان با اخراج پناهجویان افغان از این کشور، نه تنها قوانین خود را زیر پا می گذارد بلکه جان پناهجویان را نیز به خطر می اندازد.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از گاردین، دولت آلمان با اخراج پناهجویان افغان از کشور، متهم به زیر پا گذاشتن قوانین خود شده است.

عفو بین الملل، اقدام به اخراج پناهجویان افغانی توسط آلمان و سایر کشورها ی اروپایی، در زمانی که تلفات شهروندان در کشور به حداکثر خود رسیده اند، این کشور ها را متهم به شکستن قانون بین المللی می کند.

بازگرداندن پناهجویان به کشور هایشان تنها زمانی قانونی است که این افراد مرتکب جرمی شده، برای جامعه خطری داشته باشند و یا همکاری لازم را با مقامات مهاجرتی در ارائه واضح هویت شان نداشته باشند.

این در حالی است که در یکی از موارد اخیر در آلمان، دولت در صدد اخراج یک پناهنده افغانی بدون داشتن هیچ یک از دلایل ذکر شده می باشد و تنها یک هفته پیش به او اطلاع داده است که وی در عرض یک هفته از آلمان اخراج خواهد شد.

این امر نگرانی این پناهجو در رابطه با امنیت جانی خود پس از بازگشت به فضای نا امن افغانستان، کشوری که از 5 سالگی تاکنون در آن زندگی نکرده است، را افزایش می دهد.

به گزارش سازمان خبری "شبکه تحریریه آلمان"، در سال های اخیر تعداد افرادی که به افغانستان بازگردانده می شوند تقریبا دو برابر شده است، و دولت آلمان با این کار جان پناهندگان و پناه جویان افغان را به خطر می اندازد، چرا که با بازگشت این افراد به افغانستان، آن ها هیچ امنیت جانی نخواهند داشت.

کد مطلب: 60641
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1396 - 14:29:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است