به روز شده: 8 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 60766
زمان انتشار: سه شنبه 21 آذر 1396 - 09:41:47

اعتراض مردم آلمان به اخراج پناهندگان

اعتراض مردم آلمان به اخراج پناهندگان
پایش  - سیاست های دولت آلمان در قبال پناهجویان با اعتراض شدید مردم این کشور مواجه شده است .

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از سایت خبری  "ورد سوشالیست"،  بدنبال اخراج پناهندگان افغانی از آلمان به کابل در تاریخ 6 دسامبر، صدها معترض با تجمع در فرودگاه و سر دادن شعارهایی جهت حمایت از پناهندگان، اعتراض خود به این مسئله را نشان دادند.

آن ها معتقد بودند اخراج مهاجران به افغانستان برابر با کشتن آن ها می باشد، چراکه با افزایش نیروهای ارتش آمریکا و آلمان و همچنین وجود طالبان در این کشور امنیتی وجود ندارد.

دولت آلمان برای این اقدام غیر انسانی از سال 2016 برنامه ریزی کرده و از سال پیش تاکنون، طی 7 مرحله جداگانه، 128 نفر را به افغانستان بازگردانده است. این روند اخراج، برای مهاجران پاکستانی و سوری نیز به همین منوال است.

اگرچه اخراج مهاجران از آلمان محدود به افرادی است که مرتکب جرمی شده باشند، اما در برخی موارد افراد اخراج شده بدلیل جرایمی بسیار جزئی، نظیر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بدون بلیط و یا خروج از منطقه مهاجرین، و در برخی موارد نیز بدون هیچ جرمی از کشور اخراج می شوند.

 یکی از معترضین در این خصوص می گوید: پناهندگان در شرایط بسیار بدی به سر می برند تاجایی که برخی از آن ها از سرما جان خود را از دست داده و برخی دیگر نیز در مدیترانه غرق می شوند. دولت با پرداخت پول به برخی کشورهای دیگر از آن ها می خواهد که اجازه خروج به پناهندگان نداده و آن ها را بعنوان نیروی کار معامله کند.

شواهد متعددی از اوضاع ناامن افغانستان توسط یک خبرنگار به مقامات آلمان ارائه داده شده است؛ ولی این موارد نادیده گرفته شده و روند اخراج مهاجران همچنان ادامه دارد.

کد مطلب: 60766
زمان انتشار: سه شنبه 21 آذر 1396 - 09:41:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
یادداشت
خاشقجی و حقوق بشر!
خاشقجی و حقوق بشر!
محمود عباس زاده مشکینی
گفتگو