به روز شده: 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 60768
زمان انتشار: سه شنبه 21 آذر 1396 - 09:50:56

عفو بین‌الملل: اتحادیه اروپا در سوءاستفاده از مهاجران با لیبی همدست است

عفو بین‌الملل: اتحادیه اروپا در سوءاستفاده از مهاجران با لیبی همدست است
حقوق بشر  > جهان  - عفو بین‌الملل امروز (سه‌شنبه) با بیان اینکه کشورهای اتحادیه اروپا در سوءاستفاده از مهاجرانی که در لیبی بازداشت شدند همدست هستند، اتحادیه اروپا را به چشم‌پوشی از تاکتیک‌های وحشیانه‌ گارد ساحلی لیبی و بازداشتگاه‌های خطرناک آنها متهم کرد.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گروه حقوق بشری همچنین تاکید کرد که گارد ساحلی لیبی از قاچاقچیان انسان پول می‌گیرند تا اجازه دهند قایق‌های پناهجویان به سمت اروپا حرکت کنند.

عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد، ویدئو و سایر مدارک مستدلی در اختیار دارد که نشان می‌دهد قایقی که ایتالیا هدیه کرده بود در یک عملیات رهگیری دخیل بود که در آن تا ۵۰ تن غرق شدند.

جان دالهویسن، مدیر عفو بین‌الملل در اروپا گفت: دولت‌های اروپایی نه تنها کاملا از این سوءرفتارها و سوءاستفاده‌ها اطلاع دارند، بلکه به صورت فعال از مقام‌های لیبی حمایت می‌کنند و در این جرایم شریک و همدست هستند.

اتحادیه اروپا که سال ۲۰۱۵ تحت تاثیر ورود گسترده مهاجران و پناهجویان قرار گرفته بود، با لیبی و همسایگانش همکاری کرد تا اصلی‌ترین مسیر عبور از آفریقا به اروپا را قطع کند. استراتژی آنها شامل آموزش و تجهیز گارد ساحلی لیبی برای متوقف کردن قایق‌هایی ‌بود که تلاش دارند از مسیر خطرناک مدیترانه بگذرند. به گزارش عفو بین‌الملل، این حرکت موجب شد تا حدود ۲۰ هزار پناهجو در لیبی گرفتار شوند؛ جایی که تاسیسات بازداشت مملو از جمعیت، از حداقل امکانات بهداشتی برخوردار است.  

مقام‌های اتحادیه اروپا انتقادها از رویکرد اروپا برای محدود کردن مهاجران را رد کرده و می‌گویند پول این اتحادیه از طریق آژانس‌های سازمان ملل متحد به لیبی منتقل می‌شود.

با این حال اتحادیه اروپا تاکید دارد، تنها حدود ۱۵۰ تن از ۳۰۰۰ عضو گارد ساحلی لیبی از طریق اتحادیه اروپا تحت آموزش قرار گرفتند.

کد مطلب: 60768
زمان انتشار: سه شنبه 21 آذر 1396 - 09:50:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد