به روز شده: 21 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 60838
زمان انتشار: چهارشنبه 22 آذر 1396 - 10:02:07

بررسی گزارش استرالیا در کمیته مبارزه با تبعیض نژادی

بررسی گزارش استرالیا در کمیته مبارزه با تبعیض نژادی
پایش  - کمیته مبارزه با تبعیض نژادی، گزارش های هجدهم تا بیستم استرالیا در خصوص اجرای مفاد کنوانسیون بین المللی رفع هرگونه تبعیض نژادی را بررسی کرد.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از تارنمای کمیسر عالی، تیم سووتفوماسانی، کمیساریای مبارزه با تبعیض نژادی استرالیا، اظهار داشت: اگرچه تنوع در استرالیا پذیرفته شده است ولی نژادپرستی همچنان در جامعه استرالیا حضور دارد. یک مطالعه از سال 2016 نشان داد که 20 درصد از استرالیایی ها تبعیض بر اساس نژاد، قومیت و مذهب را تجربه کرده اند که 15 درصد بیشتر از سال 2015 است. مردم بومی ساکن جزایر تگزاس و تانزانیا در مقایسه با کل جمعیت استرالیا، تجربه بیشتری در مورد نژادپرستی سازمان یافته، داشته اند. مهاجران از کشورهای آفریقایی و دیگر کشورهای غیر انگلیسی زبان سطح نسبتا بالایی از تبعیض را شاهد بوده اند. تحقیقات همچنین نشان داد که احساسات خصمانه یا منفی نسبت به مسلمانان افزایش یافته است.

 در بحث بعدی، کارشناسان کمیته ابراز نگرانی کردند که سخن گفتن از نفرت و اقدامات ضد تروریسمی باعث افزایش نژاد پرستی، اسلام هراسی و تبعیض نژادی در کشور می شود. مسائل دیگر که توسط کارشناسان برجسته شده بود شامل موارد ذیل بود: کامل شدن پیاده سازی کنوانسیون در قوانین داخلی، حق شرط استرالیا به ماده 4 (a) کنوانسیون، شناخت حقوق بومیان استرالیایی ها و روند استخدام آنها در کمیسیون حقوق بشر استرالیا، سخنرانی نفرت پراکنی و جنایت های ناشی از تنفر، شاخص های اجتماعی-اقتصادی استرالیایی های بومی، آموزش مردم بومی، نرخ زندانی مردم بومی، نرخ خودکشی در میان استرالیایی های بومی، استفاده از زمین های بومیان، حفظ زبان های بومی، سیاست مهاجرت، بهره برداری از کارگران مهاجر، نژادپرستی در گفتمان سیاسی، قوانین شهروندی و تعریف چند فرهنگی.

هیئت استرالیا شامل نمایندگان وزارت امور خارجه و تجارت، وزارت بهداشت، وزارت نخست وزیر و کابینه، دادستان کل، وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی، وزارت استخدام، هیئت استرالیا در سازمان امنیت و همکاری اروپا و ماموریت دائم استرالیا در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو.

کد مطلب: 60838
زمان انتشار: چهارشنبه 22 آذر 1396 - 10:02:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است