به روز شده: 5 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 60892
زمان انتشار: پنجشنبه 23 آذر 1396 - 17:10:06

هشدار دیده بان حقوق بشردرباره سرکوب آزادی بیان و تجمعات صلح آمیز در سنگاپور

حقوق بشر  > جهان  - گروه دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که محدودیت قوانین آزادی بیان و همچنین تجمعات صلح آمیز در سنگاپور باعث شده که این دولت شهر کوچک به مکانی سرکوبگر در مقابل آنچه که چاپ و بیان می شود، تبدیل شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه 'استار'، در نخستین گزارش این گروه در مورد سنگاپور که در 12 سال گذشته منتشر شده است، دیده بان حقوق بشر خواستار اصلاح یا لغو قوانین و احکامی شد که محدود کننده آزادی بیان و تجمعات است.
این گروه حقوق بشری همچنین از این دولت شهر حوزه جنوب شرق آسیا خواسته است تا اتهام افراد متهم به مسائل مرتبط با آزادی بیان و تجمعات را نیز لغو نماید.
وزارت ارتباطات و اطلاعات سنگاپور تاکنون نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده، اما دولت این کشور بر این موضع است که قوانین و مقررات سنگاپور برای حفظ نظم و هماهنگی اجتماعی ضرورت دارد.
دفتر دادستان کل سنگاپور رسیدگی به پرونده برادرزاده نخست وزیر و همچنین برخی مقامات این کشور را به دلیل برگزاری تجمعاتی بدون مجوز آغاز کرده است.
'فیل رابرتسون' مدیر بخش آسیایی دیده بان حقوق بشر بیان کرد: سنگاپور خود را به عنوان کشوری مدرن و مکانی خوب برای تجارت معرفی می کند و نباید نسبت به انتقاد از دولتمردان و همچنین سخن گفتن درباره مسائل سیاسی هراسی وجود داشته باشد.
دیده بان حقوق بشر از دولت سنگاپور خواسته است همه قوانینی که تعیین مصادیق آنها سخت است و برای 'دستگیری، آزادی بیان و بازجویی صداهای مخالف' مورد استفاده قرار گرفته را لغو و یا اصلاح کند.
این گزارش به طور عمده از طریق مصاحبه با فعالان مدنی، روزنامه نگاران، وکلا، دانشگاهیان و سیاستمداران مخالف دولت که بسیاری از آنها از معرفی نام خود خودداری کرده اند، تهیه شده است.
سنگاپور در سال 2017 براساس گزارش گزارشگران بدون مرز از نظر شاخص آزادی اطلاعات از بین 180 کشور ارزیابی شده، در رتبه 151 قرار گرفت که نسبت به سال قبل سه پله صعود داشته و جایگاه این کشور نیز در سال 2015 میلادی در همین شاخص، 153 بوده است.

کد مطلب: 60892
زمان انتشار: پنجشنبه 23 آذر 1396 - 17:10:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد